Bodrum'da kıyılarda denize giremediklerini öne süren bir grup belediye meydanında böyle güneşlendi Bodrum'da kıyılarda denize giremediklerini öne süren bir grup belediye meydanında böyle güneşlendi

Su kesintilerinin önüne geçiliyor

Özellikle yaz aylarında yoğun kullanıma bağlı olarak basınç sorunları yaşanan ve boruların kullanım ömrünü tamamlanmış olması nedeniyle sık sık arızaların meydana geldiği hattın önemli bir bölümü yenileniyor. Çalışma kapsamında 2 Milyon 150 bin TL yatırımla yaklaşık 2 bin 200 metre hat yenileme çalışması yapılacak. Çalışma ile birlikte hatların çapı büyüyecek ve mahalleye verilen su miktarı iki katına çıkacak.

MUSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Yeniköy’de yapılacak olan çalışmanın başladığı ve kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi. Açıklamada; “Yeniköy Mahallesinde bulunan mevcut hatların bölgeye yeteri kadar su iletimi yapamaması ayrıca kullanım ömrünü tamamlanması nedeniyle sık sık arızlar oluşmaktadır. Bu nedenle bölgede su kesintileri meydana gelmektedir. Hazırlamış olduğumuz projeyi ile eski hatları modern borularla değiştirerek evlere iletilen suyu iki katına çıkarıyor ayrıca hat arızalarının önüne geçiyoruz” denildi.

Kaynak: iha