Yeniden Refah Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi arasındaki görüşmelerde yaşanan tıkanıklığın ardından, taraflar arasında tekrar bir hareketlilik yaşanıyor.

Rakip belediye başkan adaylarından emsallerine mesaj: 'Milletin sırtına binmektense tahterevalliye bineriz' Rakip belediye başkan adaylarından emsallerine mesaj: 'Milletin sırtına binmektense tahterevalliye bineriz'

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; AK Parti'nin YRP'ye belediye meclis üyeliği ve birkaç ilçe belediye başkanlığı teklif ettiği belirtiliyor. Bu tekliflerin karşılığında YRP'nin İstanbul seçimlerinde aday çıkarmayarak AK Parti'nin adayı Murat Kurum'u destekleyeceği konuşuluyor.

YRP'nin genel başkanvekili Prof. Dr. Doğan Aydal'ın, AKP ile yürütülen ittifak görüşmelerine dair yaptığı "Onların bizimle yaptığı toplantıların havanda su dövme toplantıları olduğunu fark ettik. Biz, AK Parti’yi kazandırmak için var olan bir parti değiliz" açıklamaları, taraflar arasında bir krize neden olmuştu.

yaşanan krizin ardından YRP ve AKP heyetleri bir araya gelerek görüşmeleri sürdürdü. Görüşmede YRP'nin Ankara, İstanbul ve İzmir'de aday çıkarmama kararı alarak Cumhur İttifakı'nın adaylarını destekleme kararı aldığı belirtiliyor.

Karşılığında AKP'nin YRP'ye belediye meclis üyeliği ve ilçe belediye başkanlığı teklif ettiği ifade ediliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ