Apple, 2024 yılında tanıtılacak üç yeni iPad Pro modeli dikkat çekici özelliklerle gelecek.. Bu modellerin öne çıkan özellikler ise OLED ekran teknolojisi ve mini LED ekran kullanımı olarak öne çıkıyor.

OLED Ekran Teknolojisi ile Tanıtılacak Modeller

Apple, önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürmeyi planladığı iPad Pro modelleri arasında 11 inç ve 12.9 inç ekran boyutlarına sahip olanları OLED ekran teknolojisiyle donatmayı hedefliyor. Bu adım, iPad serisinin OLED ekran teknolojisine sahip ilk üyelerini sunacağı anlamı taşıyor.

GTA 6'nın çıkışına az kaldı: Rockstar Games yoğun mesaiye başladı GTA 6'nın çıkışına az kaldı: Rockstar Games yoğun mesaiye başladı

Mini LED Ekranlı Üçüncü Model

Majin Bu'nun paylaştığı bilgilere göre, Apple aynı zamanda 14,1 inçlik mini LED ekranlı bir üçüncü iPad Pro modelini de tanıtacak. Mini LED teknolojisi, OLED kalitesinde bir görüntü sunarak parlaklık ve kontrast oranında yüksek performans sağlıyor. Bu teknoloji, aynı zamanda ekran yanması riskini de ortadan kaldırıyor.

Güçlü M3 Çip ve 8GB RAM

Majin Bu'nun yazısında belirttiğine göre, her üç iPad Pro modeli de güçlü ve enerji verimli bir M3 çip ile donatılacak. Ayrıca, bu modellerde 8GB RAM bulunacak, böylece kullanıcılara yüksek performans sunulacak.

Yüksek Parlaklık ve Ek Bağlantı Noktaları

iPad Pro modellerinin ekranları, her biri 3000 nit'e kadar parlaklık sunacak, bu da kullanıcıların canlı ve net bir görüntü deneyimi yaşamasına olanak tanıyacak.

Ayrıca, beklenen bir diğer özellik, Apple'ın tabletler için iki USB-C bağlantı noktasına sahip yeni bir alüminyum Magic Keyboard'ın tanıtılması ve Magsafe ile cihazlara bağlanma özelliği olarak göze çarpıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ