Bando takımı kuran kadınlar 8 Mart'ta gövde gösterisi yapacak Bando takımı kuran kadınlar 8 Mart'ta gövde gösterisi yapacak

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen bir davada, 42 yaşındaki Hakan Yıldırım'ın yaşadığı olay mahkeme gündemine geldi.

Hakan Yıldırım, diş ağrısı nedeniyle Kağıthane'deki bir diş kliniğini aradı. Ancak, telefonu açan Cemal Şenaslan, kendisini diş doktoru olarak tanıtıp, Hakan Yıldırım'a akşam saatlerinde kliniğe gelmesini istedi.

Kliniğe giden Yıldırım, karşısında kendisini üniversitede öğretim görevlisi olarak tanıtan Cemal Şenaslan'ı buldu. Muayene sonucunda Şenaslan, 4 dişinin çekilmesi gerektiğini söyledi. Ancak, Yıldırım apseli dişlerin çekilmesinin doğru olmadığını belirtince Şenaslan, tepki göstererek, "Sen işimi bana mı öğretiyorsun" diyerek sinirlendi. Ardından, diş protezi yapma vaadiyle anestezi yapıp Yıldırım'ın ön üstteki dört dişini çekti.

6563c84c4e3fe02ab0ea6eaa

BİR DE ÜCRET ALDI!

Diş çekimi sırasında yoğun acılar yaşayan Yıldırım'a reçete yazıp, 1000 lira muayene ücreti alarak hastayı fiş veya fatura düzenlemeden gönderdi. Dişleri çekildikten sonra yüzü şişen ve şiddetli acılar yaşayan Yıldırım, ilaçlarını almak için eczaneye gitti. Ancak, SGK'lı olduğunu belirterek ücret talep etmeyi reddettiğinde, reçetenin kaşesiz olduğu gerekçesiyle eczacı ücret talep etti.

Bu durum üzerine Yıldırım, dişlerini çektirdiği muayenehaneye gitti ve burada yaşadığı şok edici bir durumla karşılaştı. Muayenedeki doktor, "Cemal benim temizlikçimdir, akşamları gelip temizlik yapar" diyerek Yıldırım'ı şaşkınlığa uğrattı.

Hastalığının daha da kötüye gitmesi üzerine Yıldırım, devlet hastanesinin acil servisine gitti.

Avukatı Oğuzhan Er, müvekkilinin durumunu dilekçede şu şekilde belirtti: "Cemal Şenaslan, diplomasız olarak diş hekimliği mesleğini icra ettiği gerekçesiyle 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştır." Er, müvekkilinin ruhsal ve bedensel zarara uğradığını vurgulayarak, 100 bin lira manevi tazminatın faiziyle birlikte Şenaslan'dan talep ettiklerini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ