İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Valilik oluru ile oluşturulan komisyonun koordinesinde açılan çelik kasaların içerisinden çıkarılan eşya ve belgelerin sahiplerine veya varislerine teslim edildiği belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, muhafaza edilen 197 kasadan 119'unun boş olduğu, 57 kasada ise değersiz evrak ve eşyaların bulunduğu ifade edildi.

Sağlık Bakanı Koca, Gazze'deki sağlık sisteminin harap durumda olduğunu vurguladı Sağlık Bakanı Koca, Gazze'deki sağlık sisteminin harap durumda olduğunu vurguladı

Ayrıca, 21 çelik kasa içerisinde ise 5 kilo 90 gram altın, 21 çeyrek altın, altın kolye ucu, 3 altın kaplama kol saati, 2 gümüş bileklik, 4 çift gümüş küpe, 458 bin 198 Türk Lirası, 58 bin 700 dolar, 404 euro ve eski madeni paraların bulunduğu belirtildi

Açıklamada, bazı kasalarda 3 tabanca ve bunlara ait 397 fişek ile 38 parça tarihi eserin bulunduğu, ayrıca 960 yeşil ve kırmızı reçeteye tabi hapların da çıktığı belirtildi. Bu kapsamda, 18 kasasının sahibine, tarihi eserlerin ise Müze Müdürlüğüne teslim edildiği ifade edildi.

Kaynak: AA