Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öncesinde sadece çalışmayan emeklilerin yararlanacağının açıklandığı 5 bin TL'lik ikramiye ilgili aldıkları yeni kararı duyurdu. 

AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilerin yükünü hafifletme amacıyla hayata geçirilen 5 bin lira ödeme kararının, çalışan emeklilere de teşmil edileceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Erdoğan, Meclis onayının ardından çiftçi ve Bağkurlu emekliler dahil olmak üzere tüm çalışan emeklilere tek seferlik ödemelerin yapılacağını belirtti.

Önergenin Meclis'ten hızla geçeceğine inandığını ifade eden Erdoğan, teklifin yasalaşmasının ardından ilk düzenlemeden faydalanamayan 4 milyon 689 bin emekliye 5 bin lira ödeme yapılacağını söyledi.

Erdoğan alınan bu kararla birlikte, ek bir maliyetle 76 milyar lira kullanılarak 15,2 milyon emekliye bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yapılmış olacağını ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ