Konya'nın Ereğli ilçesinde çalıştığı Akbank şubesinde 37 milyon 157 bin 105 TL'yi zimmetine geçirdiği iddiasıyla nişanlısı ile birlikte tutuklanan Perihan Yazar'ın (37) ilk ifadesi ortaya çıktı.

Akbank’ın müfettişlerine maddi olarak sıkıntı yaşadığı için böyle bir şey yaptığını söyleyen Perihan Yazar'ın, "Paraları 25 müşterinin hesabına gönderdim. Sonra hesap sahiplerini yönlendirerek parayı benim ve nişanlım Settar'ın hesabına yönlendirdim. 20 milyon 700 bin TL'yi kripto para borsası hesaplarına yatırdım. Burada yaptığım işlemlerle de parayı kaybettim. 1 milyon 500 bin TL'si ile de üçüncü kişilere borcumu ödedim" dediği öğrenildi. Bunun üzerine Yazar ve paranın bir kısmını gönderdiğini ileri sürülen nişanlısı Settar Arslan gözaltına alındı. Her iki şüpheli de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

BİTCOİN İŞLEMLERİNDE KAYBETMİŞ

Sabah’ın haberine göre, Perihan Yazar, banka müfettişlerine olayı tane tane anlattı. Yazar, şunları söyledi:

“Mali durumum bozulmuştu. 25 Mart'ta zimmetime para geçirmeye başladım. Bildiğim 25 farklı müşterinin hesabına EFT ile paraları gönderdim.

Daha sonra onları yönlendirerek parayı benim ve Settar'ın hesaplarına aktardım. Paranın 20 milyon 700 bin TL'sini kripto paraya yatırdım.

Yaptığım kaldıraçlı işlemlerle de bu parayı kaybettim. Paranın 11 milyon 200 bin TL'sini ise Settar'ın hesabına yönlendirdim.

Üçüncü kişilere borcum vardı. Paranın 1 milyon 500 bin TL'si ile de bu borçlarımı kapattım dedi.”

İran'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği düzenlendi İran'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği düzenlendi

Öte yandan Perihan Yazar ve nişanlısı Settar Arslan'ın sık sık tatile gittiği, lüks otellerde kaldığı da iddia edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ