Milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu, CBS Sports Golazo'ya verdiği röportajda söylediği "Kendimi Galatasaray'da oynarken hayal etmiyorum" sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve tepkilere yol açtı.

Bu tepkilerin ardından Çalhanoğlu, sarı-kırmızılı formayla olan çocukluk fotoğrafının da yer aldığı bir açıklama yayınlayarak sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti.

Çalhanoğlu: "Dil Farklılığından Kaynaklı Yanlış Anlaşılma"

Hakan Çalhanoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

"Dün bir röportajda kullandığım ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirtmek istiyorum. Bu yanlış anlaşılmanın dil farklılığından kaynaklandığını düşünüyorum. Her zaman şeffaf ve dürüstlüğü prensip edinmiş biri olarak herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep vermemek adına bu açıklamayı yapmam gerek.

Fenerbahçeli Çağlar Söyüncü evlendi Fenerbahçeli Çağlar Söyüncü evlendi

Galatasaray'a Sevgi ve Saygı Her Zaman

Ben her zaman dürüstlüğe önem verdim ve Galatasaray'a duyduğum sevgiyi, saygıyı hiçbir zaman saklamadım. Hiçbir kulübe hiçbir zaman bir saygısızlık yapmam söz konusu olmadı, olamaz.

Sözlerim Galatasaray'a Değil, Türk Futboluna

Söylediklerim bir kulüp özelinde değil, ülke futbolumuzun gelişmesi temennisi özelindeydi. Son aylarda ülkemiz futbolunda yaşananlar herkesin malumu. Bu yaşananların marka değerimizi olumsuz etkilediği de çok açık.

Türk Futbolunun Gelişmesi Dileği

Benim en büyük temennim ülke futbolunda herkesin bir araya gelip futbolumuzun seviyesini yukarı çekmesi. Çünkü bu yaşanların tek zararının kendimize olduğu ortada. Eğer futbolumuzu hak ettiği yere getirirsek zaten Dünya üzerindeki her futbolcu Türkiye'de oynamak isteyecektir, genç yaşlarında dahi.

Avrupa'nın En İyi Takımlarıyla Rekabet Edebilecek Kapasite

Bunun için potansiyelimiz var, Avrupa'nın en iyi takımlarıyla Şampiyonlar Ligi'nde rekabet edebilecek kapasitemiz var. Yeter ki ülkece artık bunu yapmaya karar verelim. Söylediklerim bundan ibaretti. Saygılarımla."

Kaynak: HABER MERKEZİ