Kanal 12'ye konuşan Argaman, hızlı bir şekilde seçimlerin yapılması gerektiğini ancak Netanyahu'nun ahlaki açıdan tekrar aynı görev için aday olamayacağını belirtti.

Argaman, 7 Ekim saldırısını İsrail'in kuruluşundan bu yana yaşadığı en büyük felaket olarak nitelendirdi ve bu saldırıdan doğrudan Netanyahu'nun sorumlu olduğunu vurguladı.

Sırbistan'da "Gençlik ve Kültür Günü" programı düzenlendi Sırbistan'da "Gençlik ve Kültür Günü" programı düzenlendi

Argaman, "O, muazzam başarısızlığın sorumlusu. O sorumlu, başka kimse yok." diyerek, bu büyüklükte bir başarısızlığın sorumluluğunu üstlenmeyen birinin lider olmaya uygun olmadığını belirtti.

Argaman, "Netanyahu görevden ayrılmazsa bu bizim için kıyamet olacak. Eğer İsrail devleti hızlı bir şekilde kendisine çekidüzen vermezse, çok kötü yerlere varacağımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Argaman, Netanyahu'nun geçmişte, İsrail'in aşırı sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ve aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'den "büyük bir aşağılama" ile bahsettiğini hatırlattı. Netanyahu'nun Smotrich ile ekonominin hiçbir ilgisi olmadığını bilmesine rağmen onu kullandığını iddia etti.

Argaman, Ben-Gvir'i de eleştirerek, "Ben-Gvir'in güvenlikle ne ilgisi var? Ulusal Güvenlik Bakanı? Belki daha iyi ifadeyle ulusal felaket bakanıdır." şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: AA