İYİ Parti Şanlıurfa eski İl Başkanı Fedai Çakmaklı, geçtiğimiz seçimlerdeki milletvekilliği listelerindeki sıralamanın para karşılığı satıldığını iddia etti. Çakmaklı, Akşener’in evinde özel kalemi Esma Bekar ile listelerin belirlendiğini, partiye emek verenlerin değil, para verenlerin listeye girdiğini söyledi.

Ekran görüntüsü 2023-11-26 104503

“CİDDİ MİKTARDA PARA DÖKÜLDÜ”

Çakmaklı, Akşener’in isteği doğrultusunda aday adayı olduğunu ancak yerinin parayla başkasına satıldığını söyleyerek, “Dokunulmazlık ihtiyacı olan paralı kişiler listeye girmek için ciddi miktarlarda para döktü. Edirne’den aday olan bir genel başkan yardımcısı bile listeye konulmadı. Beni arayıp sıralamasının 3 milyon dolara satıldığını söyledi. Ümit Dikbayır, Uğur Poyraz, Esma Bekar, Metin Ergun, Burak Akburak İYİ Parti’de bir ağ oluşturarak genel başkanı kamufle etti.

Ekran görüntüsü 2023-11-26 104459

“BU TEHDİTLERLE İSTEDİKLERİNİ ELDE ETTİLER”

Seçim süreci başladığında genel merkeze partiyle alakası olmayan yeni danışmanlar atandı. Bunlar zengin avcılığı yapıp genel merkeze müşteri getirdiler. İYİ Parti’nin listelerinin yüzde 50’si parti üyesi olmayan, son bir hafta içinde üye olan insanlardan oluştu. Antalya’da, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te büyük paralar döndü. Genel Merkez yetkilileri teşkilatlara baskı uyguladı. Teşkilatların çoğu da boyun eğdi. Bu tehditlerle istediklerini elde ettiler. Genel başkan yardımcılarının yüzde 99’u akçeli işlerin döndüğünü biliyor ama makam uğruna sesini çıkartmadılar” diye konuştu.

2024 yerel seçimleri: Siyasi partilerin kadın belediye başkan adayları 2024 yerel seçimleri: Siyasi partilerin kadın belediye başkan adayları

Ekran görüntüsü 2023-11-26 104503

LİSTELER, KAPALI KAPILAR ARDINDA BELİRLENDİ

Çakmaklı, listelerin kapalı kapılar ardında belirlendiğini, 81 ilin listesinin, teşkilatlar dikkate alınmadan, Akşener’in evinde özel kalemi Esma Bekar ile yapıldığını iddia etti. Çakmaklı, şöyle devam etti:

“İYİ PARTİ, FETÖ TALİMATIYLA KURULAN BİR PARTİDİR”

“Esma Bekar’ın, Siyaset Akademisi Başdanışmanı Yüksel Korkmaz’ın geçmişi araştırılsın. İYİ Parti, FETÖ talimatıyla kurulan bir partidir. Listeler dışarıdan, okyanus ötesinden, FETÖ’den gönderildi.

PENSİLVANYA’DAN TALİMAT ALAN AKŞENER…

‘Kumar masası’ deyip kalktığı masaya geri oturup, Pensilvanya’dan talimat alan Akşener, teşkilatların sesine kulaklarını tıkadı. Şimdi de ali cengiz oyunları oynuyor. Ümit Dikbayır mali işler sorumlusu olduktan sonra, Dikbayır ve birçok isme, seçime 1.5 ay kala milyonluk yeni araçlar alındı. Partiye emek verenler değil, para verenler listeye girdi. Ülkücü olduğunu iddia eden bir parti, vatanı-milleti koruyacağına isimleri şaibelerle dolu para sahiplerine dokunulmazlık zırhı sağlıyorsa orada durmam yakışmazdı.”

Kaynak: CÜNEYT BİTİKÇİOĞLU