İzmir'de gerçekleştirilen "Mahzen-24" operasyonu, yurt dışında firari olan Barış Boyun liderliğindeki organize suç örgütüne karşı önemli bir adım olarak kaydedildi. Operasyon kapsamında, örgüt üyelerinden oluşan 8 şüpheli tutuklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'de gerçekleştirilen "Mahzen-24" operasyonu hakkında bilgi verdi.

Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri ile Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

"Bozdoğan-29" operasyonlarında 23 DEAŞ şüphelisi yakalandı "Bozdoğan-29" operasyonlarında 23 DEAŞ şüphelisi yakalandı

Operasyon kapsamında, yurt dışından yönetilen organize suç örgütüne mensup şüphelilerin çeşitli suçlar işlediği tespit edildi.

Bu suçlar arasında suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, silahlı tehdit, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet gibi suçlar bulunmaktadır. Operasyonun detayları ve şüphelilerin adli süreçleriyle ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Operasyonlar neticesinde tetikçinin de aralarında bulunduğu organize suç örgütü üyesi 8 şüpheli yakalandı. Ayrıca, yapılan operasyonlarda 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet tüfek, çeşitli miktarda uyuşturucu madde ve suçta kullanıldığı tespit edilen bir motora el konuldu.

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya paylaşımında ise şu ifadeler yer aldı: "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Tek tek yakalayacağız. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Kaynak: HABER MERKEZİ