AFAD'ın verilerine göre Göksun ilçesinde saat 15.54'te 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremden iki dakika sonra Göksun bu sefer 4.1 ile sallandı. Art arda olan depremler nedeniyle vatandaşlar kısa süreli panik yaşarken, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Afet ve Acil Durum Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi olan 4.4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, yaklaşık 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

15:54’ÜN ARDINDAN 15:56’DA İKİNCİ DEPREM

Deprem sanayicinin kalifiye iş gücünü de vurdu Deprem sanayicinin kalifiye iş gücünü de vurdu

Deprem kentte korku yaratırken 2 dakika sonra bir sarsıntı daha kaydedildi. AFAD'ın verilerine göre saat 15.56'ta Göksun ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi de Kahramanmaraş'ta peş peşe yaşanan depremlerle ilgili açıklama yaptı. Kandilli, saat 15.54'te meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.3 olarak duyurdu.

YÜZEYE 5 KİLOMETRE MESAFEDE 

Kandilli Rasathanesi, 2 dakika sonra gerçekleşen depremin büyüklüğünü 4.2 olarak verirken, her iki sarsıntının da derinliğinin 5 kilometre olduğunu belirtti.

VATANDAŞLARI TEDİRGİN ETTİ 

Peş peşe yaşanan depremler nedeniyle vatandaşlar tedirgin oldu. İlk belirlemelere göre depremlerde binalar hasar almadı. İTTİFAK- AA