Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) etkili olan sağanak yağışlar, Dubai Uluslararası Havalimanı'nda ciddi sıkıntılara yol açtı. Havalimanı sel suları altında kalırken, uçaklar su birikintilerinde ilerlemekte güçlük çekti.

Radikal Ermenileri kızdıran Paşinyan’ı taşıyan helikopter zorunlu iniş yaptı Radikal Ermenileri kızdıran Paşinyan’ı taşıyan helikopter zorunlu iniş yaptı

Körfez ülkeleri Umman, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Katar ve Suudi Arabistan'ı etkisi altına alan şiddetli yağışlar, bölgede önemli sıkıntılara neden oldu. Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE), Dubai Uluslararası Havalimanı'nı da etkileyen sağanak yağışlar, havalimanını sular altında bıraktı.

Dubai Uluslararası Havalimanı'nda yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuşlar 25 dakika boyunca askıya alındı. Havalimanı yetkilileri, güvenlik önlemleri kapsamında bu kararı aldılar. Ayrıca, havalimanında 21 yurtdışı ve 24 yurtiçi uçuşun iptal edildiği, 3 uçuşun ise komşu havalimanlarına yönlendirildiği belirtildi.

Kaynak: AA/İHA