İsrail güçleri Batı Şeria'daki baskınlarda 22 Filistinliyi gözaltına aldı İsrail güçleri Batı Şeria'daki baskınlarda 22 Filistinliyi gözaltına aldı

Sydney'nin doğusundaki Westfield Bondi Junction alışveriş merkezinde meydana gelen bıçaklı saldırıda ilk raporlara göre 7 kişi yaralandı. Olay, yerel saatle 16.00 sularında gerçekleşti ve emniyet yetkilileri derhal acil durum ekiplerini bölgeye yönlendirdi.

Yeni Güney Galler (NSW) ambulans yetkilileri, 9 aylık bir bebeğin de dahil olduğu bıçakla yaralanan 7 kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Yeni Güney Galler (NSW) emniyet yetkilileri, alışveriş merkezinde gerçekleşen bıçaklı saldırının ardından polislerce ağır şekilde yaralanan iki saldırgan olduğunu açıkladı.

Yetkililer, diğer saldırganı bulmak için arama çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Alışveriş merkezinin tahliye edildiğini ancak bazı mağazalarda insanların hala bulunduğunu ifade etti.

Görgü tanıkları, silah sesleri duyulduğunu aktardı. Havadan yapılan çekimlerde, alışveriş merkezi çevresinde çok sayıda acil durum aracı ve personelinin bulunduğu, silahlı polislerin de otoparkın çatısında arama yaptığı görülüyor.

Kaynak: İHA