M5 Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'nda önceki gün saat 06.00 itibarıyla başlayan aksaklık hala devam ediyor.

Perşembe günü normale dönecek!

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada zorunlu bakım çalışmalarının 24 Nisan Çarşamba gecesi tamamlanacağı, hattın 25 Nisan Perşembe sabahı normale döneceği belirtildi.

Metro 4-2

Metro İstanbul, başlangıçta "teknik arıza" olarak açıkladığı durumu daha sonra "zorunlu bakım çalışması" olarak nitelendirdi.

Daha sonra ise, dün yaşanan sorunun "işletme saatleri dışında eğitim amaçlı kullanılan yolcusuz iki trenin teması"ndan kaynaklandığını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Çelebi Programı Mezuniyet" töreninde konuştu: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Çelebi Programı Mezuniyet" töreninde konuştu:

Bu nedenle seferler Altunizade İstasyonu'nda aktarmalı olarak sürdürülüyor. Altunizade istasyonunda, metro hattına geçmek isteyen yolculara turnikelerden geçerken "Gideceğiniz yönün tam tersine gidin" uyarısı yapılıyor.

Metro 1-1

Hattın bulunduğu kata inildiğinde ise yön tabelaların önünde bekleyen görevliler megafonla duyurular yaparak vatandaşları gidecekleri tarafa yönlendiriyor.

Duraktaki süreli ekran tabelaları çalışmazken vatandaşlar arasında megafonla dolaşan bir görevli seferlerin 15 dakika aralıklarla yapıldığı bilgisini veriyor.

Metro 2-2

Vatandaşlar işe geç kalmaktan endişe ediyor

Sefer aralıklarının uzamasıyla birlikte duraktaki yoğunluk artıyor, bazı vatandaşlar işe geç kalmaktan endişe duyduklarını yüksek sesle dile getiriyor.

Metroyu bekleyen bir vatandaş "Açıklama yapan yok mu? Bu metroları kapatın o zaman. Böyle saçma bir şey olur mu? İnsan haklarına aykırı değil mi bu? Evimize, işimize gidemiyoruz. Hani her şey güzel olacaktı bu nasıl vaziyet? Yazıklar olsun." diye tepki gösterirken, etrafındaki diğer vatandaşlar da destek verdi.

Metro 3-2

Aksaklık, duraktaki merkezi sistemden "zorunlu bakım çalışması" şeklinde duyurulurken, arıza öncesi Üsküdar'dan Samandıra yönüne yoğun saatlerde 4 dakika aralıklarla düzenlenen tren seferlerinin 15 dakikada bir yapılması nedeniyle neredeyse tamamı dolan durakta hareket edecek alan kalmıyor.

Metro 5-1

Metroyu beklemek istemeyenler vatandaşlara 6 numaralı çıkıştan kalkan ücretsiz İETT otobüslerine binerek Üsküdar yönüne gidebilecekleri bildiriliyor.

Otobüs durağında ise önünde "görevli" yazan otobüsler belirli aralıklarla Üsküdar'a ring atıyor.

Kaynak: AA