ABD Maryland eyaletinin en kalabalık şehri Baltimore'da yaklaşık 15 bin terk edilmiş ev bulunuyor. Bu durum, yüksek suç oranları ve diğer sosyal sorunlarla birlikte göz önüne alındığında, şehir için ciddi bir sorun teşkil ediyor.

İmplant tedavisinde vida beynine saplandı! "Bana hayatımı kaybedebileceğimi söylediler" İmplant tedavisinde vida beynine saplandı! "Bana hayatımı kaybedebileceğimi söylediler"

Bloomberg’in haberine göre, onaylanan 1 dolarlık ev projesi, belediyeye ait yaklaşık 200 konutu kapsıyor. Ancak bu konutları satın almak isteyenlerin, evlerini restore etmeyi ve bu mahallelerde yaşamayı taahhüt etmeleri gerekiyor. Bu koşullar altında, Baltimore sakinlerinin ucuz mülk edinmeleri ve şehirdeki boş evlerin kullanıma açılması hedefleniyor.

Bununla birlikte, projeye bazı eleştiriler de yöneltiliyor. Bazı belediye meclis üyeleri, proje kapsamında daha yoksul insanların şehir dışına itilmesine neden olabileceği endişesini dile getiriyorlar. Ancak belediye yetkilileri, Baltimore yerlilerinin öncelikli olarak bu evlerden yararlanmalarını sağlamak için belirli bir süre öngördüklerini belirtiyorlar.

Kaynak: HABER MERKEZİ