Adanalı’dan Köy Hayatına

Mehmet Akif Alakurt, Adanalı dizisindeki rolüyle geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Ancak oyuncu, bu rolü oynadığı için pişmanlığını dile getirdi ve son zamanlarda sosyal medyada daha saldırgan bir tutum sergiledi. 43 yaşındaki Alakurt, 1998’de “Gelecek Vaat Eden” ve “Türkiye Prensi” unvanlarına layık görüldü ve 2001’de Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu.

Vahşice katledilen kadının çığlıklarını komşuları duyduğunda çoktan ölmüştü! Vahşice katledilen kadının çığlıklarını komşuları duyduğunda çoktan ölmüştü!

Ekran Goruntusu 2023 01 13 132434 N Wyv

Oyunculuktan Emekliliğe

Alakurt, modellikten sonra Cansu Dere ile başrolü paylaştığı Sıla dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. Ancak asıl şöhretini Adanalı dizisiyle elde etti. 2016 yılında oyunculuğu bırakarak Antalya Kaş’ta üç dönüm arazi üzerine inşa ettirdiği evinde gözlerden uzak bir yaşam sürmeye başladı. Son sosyal medya paylaşımlarıyla yaşlanmış haliyle dikkat çeken Alakurt, takipçilerini şaşırttı ve ‘Maraz Ali’ imajını geride bıraktığını gösterdi.

Ekran Goruntusu 2023 01 13 132457 8 U A5

Mehmet Akif Alakurt ve ‘Adanalı’ Pişmanlığı

Bir zamanların sevilen dizisi 'Adanalı’nın başrol oyuncusu Mehmet Akif Alakurt, dizideki rolü için pişmanlık duyduğunu ifade etti. Sosyal medyada dolaşan bir paylaşımla bu duygularını dile getiren Alakurt, dizi izleyicilerine de eleştiriler yöneltti.

Ekran Goruntusu 2023 01 13 133425 Xchq

‘Adanalı’ Dizisi ve Sosyal Medya Yankıları

‘Adanalı’ dizisi, yayınlandığı dönemde büyük ilgi görmüş ve Mehmet Akif Alakurt, Oktay Kaynarca ve Selin Demiratar gibi isimlerle ekranlara gelmişti. Ancak Alakurt’un son dönemdeki sosyal medya paylaşımları, diziyi ve izleyicilerini eleştiren bir tutum sergiliyor. Paylaşılan bir fotoğrafın altına yazdığı “Adanalı gibi saçmasapan bir diziyi seyreden kitleye gelsin” ifadesi, sosyal medyada geniş yankı buldu.

Ekran Goruntusu 2023 01 13 133433 M R3 D

Eleştiri ve Tepkiler

Alakurt’un bu paylaşımları, sosyal medya kullanıcıları arasında farklı tepkilere neden oldu. Bazıları Alakurt’un sağlık sorunları olduğunu ve bu yüzden bu tür açıklamalar yaptığını savunurken, bazıları ise onun görüşlerine hak veriyor. Ancak genel kanı, Alakurt’un ‘Adanalı’ dizisine ve izleyicilerine karşı gereksiz bir düşmanlık beslediği yönünde.

Ekran Goruntusu 2023 01 13 133940 9 R9I

Etik Tartışmaları

Alakurt’un geçmişte yer aldığı ve para kazandığı bir işi yıllar sonra kötülemesi, etik bir davranış mı sorusunu akıllara getiriyor. Kullandığı dil ve üslup da eleştirilere konu oluyor. Alakurt, ‘Adanalı’ dizisinden pişman olabilir; ancak diziye ve izleyicilerine bu kadar düşmanca yaklaşmasına gerek olmadığı düşünülüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ