Güngören’de 5 katlı binanın 4. katında yaşayan iki kardeş, evlerinin her odasına kurdukları özel ses düzenekleriyle komşularını rahatsız etti. Kardeşlerin üst katında daire satın alanlar, gürültüden kurtulmak için çareyi evlerini satılığa çıkartmakta buldu.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122436

Çok sayıda şikâyet üzerine çilingirle daireye giren polis ekipleri, düzenekleri sökerek iki kardeş hakkında adli işlem başlattı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan iki kardeş ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Kardeşlerin daha önce de gürültü nedeniyle kapılarına gelen 2 genci keserle darbettiği öğrenildi.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122501

DSÖ alarma geçti: Yeni gizemli salgın hastalık ortaya çıktı! Tekrar maske uyarısı geldi DSÖ alarma geçti: Yeni gizemli salgın hastalık ortaya çıktı! Tekrar maske uyarısı geldi

Canan Karatay uyardı: Bu yiyecekleri yemezseniz grip olmazsınız! Gripten kurtulmak bu kadar kolay Canan Karatay uyardı: Bu yiyecekleri yemezseniz grip olmazsınız! Gripten kurtulmak bu kadar kolay

SES SİSTEMLERİ HER ODAYA KURULMUŞ

Olay, Güngören Akıncılar Mahallesi’ndeki 5 katlı binanın 4. katında bulunan bir dairede meydana geldi. Erdal ve Emrah Yıldız kardeşler, iddiaya göre yaşadıkları evin her odasına ayrı bir ses düzeneği kurdu. Bazı odalarda hoparlörle müzik çalan kardeşler, odanın birinin tavanına motorlu özel bir ses düzeneği kurdu.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122515

Yıldız Kardeşler, bu düzenekleri tatil günlerinde ve akşam saatlerinde açmayı tercih etti. Olayın yaşandığı binada daire satın alanlar çareyi evlerini satılığa çıkarmakta buldu. Binada oturanların ve çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122506

Bu canlının beyni ve kafası yok ama öğrenebiliyor! Varlığıyla tüm dünyayı şaşırtıyor Bu canlının beyni ve kafası yok ama öğrenebiliyor! Varlığıyla tüm dünyayı şaşırtıyor

Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..." Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..."

Evde kimsenin olmaması nedeniyle ekipler, çilingirle açılan daireye girdiklerinde, çalışan ses sistemleriyle karşılaştı. Ekipler evde yaptıkları incelemede 3 adet hoparlörlü ses sistemi ile tavana gizlenmiş motorlu ses sistemini sökerek muhafaza altına aldı. Yakalanan şüpheliler hakkında “Huzur ve sükûnu bozmak” maddesinden adli işlem başlatıldı.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122455

“ÇOCUKLARA KESERLE SALDIRDILAR”

Daha önce, yan binada kalan iki kişinin, ses nedeniyle rahatsız oldukları Yıldız kardeşlerin evine gidip şikâyetlerini dile getirdiği öğrenildi. İki taraf arasında çıkan tartışmada Yıldız kardeşler, 2 gence keserle saldırdı. Yaralananlar şüphelilerden şikâyetçi oldu.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122428

Olayın yaşandığı binanın bitişiğindeki binada yaşayan ve Yıldız kardeşler tarafından iki torunu darbedilen Melehat Balkahane, “Çocuklara keserle saldırdılar. Kızımın 16-17 yaşında çocukları var. Çocukların kafasına keserle saldırdı polise söylediler. Polisler geldi, savcılığa verdiler. Mahkemelik oldular galiba ben de bildiğim kadarıyla söylüyorum size” dedi. Yıldız kardeşlerin darbettiği iki gence ilişkin daha önce ifade verdiği, konuyla ilgili mahkeme sürecinin devam ettiği öğrenildi.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122432

MEB-EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi! MEB-EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi!

Dünya bu gizemli kareyi konuşuyor: 81 yıl önce çekilen fotoğrafın ardındaki sır kimse tarafından çözülemedi! Dünya bu gizemli kareyi konuşuyor: 81 yıl önce çekilen fotoğrafın ardındaki sır kimse tarafından çözülemedi!

KOMŞULAR GÜRÜLTÜDEN ŞİKÂYETÇİ

Bina sakinlerinden Yüksel Salman, “Sürekli değişik değişik sesler açıyorlar, rahatsız ediyorlar. Benim küçük çocuğum ve ailem herkes rahatsız oluyor. Titreşim, akşamdan sabaha kadar ezan sesleri, çıkartıyorlar. Polis geldi aldı götürdü ondan sonra ne oldu bilmiyorum. Bunların üst komşuları, daireyi satın aldılar ama daha oturmadan satılığa çıkarttılar, bu gürültü yüzünden” dedi.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122520

“BALYOZ, ÇEKİÇ SESİ GİBİ GELİYORDU”

Olayın bitişiğindeki binada yaşayan Tuncay Akyıldız, “Sesleri duyuyorduk ama tadilat var zannettik. Üst veya alt komşularımızın yaşadığı binalarda tadilat var zannettik, yan binadan olacağını hiç düşünemedik. Özellikle akşam saat 22.00, 23.00 ile 24.00 saatlerinde bu sesler gelmeye başladı. 3. ve 4. gün de devam edince araştırmaya başladık. Bize resmen balyoz, çekiç sesi gibi geliyordu. O seslerden çocuk bile uyuyamıyordu.” diye konuştu.

Ekran görüntüsü 2023-12-02 122440

Olayla ilgili mahkeme süreci devam ediyor. Bina sakinleri, kardeşlerin daha önce de başka olaylara karıştıklarını ifade etti.

Kaynak: DHA