Karatay, kış aylarında grip olmamak için kış sebzelerinin tüketilmesi gerektiğini belirtti. “Lahana, brokoli, karnabahar, turp kereviz bol bol tüketilebilir” diyen Karatay, kışın yaz sebzesi tüketmek isteyenlerin yazdan kurulmuş turşuları tercih edebileceğini, bol bol turşu suyu içebileceğini ifade etti. Karatay, kış hastalıklarıyla böyle savaşılabileceğinin altını çizdi.

Ebru Gündeş ile Murat Özdemir'in sürpriz nikahına çocukları da katıldı! Ebru Gündeş ile Murat Özdemir'in sürpriz nikahına çocukları da katıldı!

Canan Karatay'dan hayati uyarılar! Bu belirtilere dikkat Canan Karatay'dan hayati uyarılar! Bu belirtilere dikkat

PATLICAN, BİBER VE DOMATES KIŞIN YENMEMELİ

Karatay, patlıcan, biber ve domatesin kış aylarında tüketilmesinin sağlık açısından sakıncalarını konuşmalarında sık sık dile getirdi. Bu önerisinin nedenini ise insan vücudunun doğal olarak kışın kış, yazın yaz sebzelerini yemek için programlanmış olmasıyla açıkladı. Karatay, yaz sebzelerini yemek için kurutma, konserveleme ya da turşu yapma gibi geleneksel yöntemleri tercih etmek gerektiğini vurguladı.

KIŞIN GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ANAMUR MUZU YİYİN

Seraların kapalı ortamlar olması nedeniyle, organik yetiştiriciliğin en zor yapılabileceği noktalardan biri olduğunu değerlendiren uzmanlar, kısıtlı çevresel faktörlerin bitki gelişimini olumsuz etkileyebileceğine de dikkat çekti. Karatay, kışın gönül rahatlığıyla Anamur muzu yenmesini tavsiye etti. Karatay, Anamur muzunun serada değil, doğal ortamda yetiştiğini, bu nedenle daha sağlıklı ve lezzetli olduğunu söyledi.

Canan Karatay'dan çarpıntı ve terleme uyarısı! Sağlığınızı göz ardı etmeyin Canan Karatay'dan çarpıntı ve terleme uyarısı! Sağlığınızı göz ardı etmeyin

Kaynak: HABER MERKEZİ