Ersin Ü., "Kirada oturmayalım ev alalım" bahanesiyle Necla Ö.'yü ikna etti. Sevgilisine inanıp 50 bin euro ile 850 dolarını veren Necla Ö., gerçekleri öğrendiğinde hayatının şokunu yaşadı.

Nikah hazırlığı yaptığı sevgilisinin başka biriyle evli olduğunu öğrenen talihsiz kadın savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Evlilik Vaadi Dolandiricilik 1

Onlarca martının gizemli ölümü korkuya neden oldu! Onlarca martının gizemli ölümü korkuya neden oldu!

Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Necla Ö., 2016'da gittiği bir spor salonunda Ersin Ü. ile tanıştı. Sonrasında Necla Ö. ile sevgili olan Ersin Ü., Necla Ö.'ye evlenmek istediğini söyledi. Sabah’tan Dilhan Dumanoğlu’nun haberine göre, Necla Ö.'nün güvenini kazanan Ersin Ü., evlendiklerinde kirada oturmak istemediğini, bu nedenle ev almaları gerektiğini söyleyerek para istedi. Necla Ö. ise babasından kalan 50 bin euro ve 850 doları Ersin Ü.'ye verdi. Bununla da yetinmeyen Ersin Ü., belli aralıklarlar Necla Ö.'den ve hasta annesinden borç para dahi almış!

Evlilik Vaadi Dolandiricilik 2

Sabah gazetesindeki konuyla ilgili haberin devamında ise şu ifadeler yer aldı:

GELİNLİK BİLE ALDIRMIŞ!

Ersin Ü., Necla Ö.'ye kendisini çok sevdiğini, düğün yapacaklarını söyleyerek gelinlik bakmasını istedi. Kendisine gelinlik de alan Necla Ö., Ersin Ü.'nün annesiyle tanıştırmak için gittiği evde Ersin Ü. tarafından cinsel istismara uğradı. Şikayetçi olmaması yönünde baskı yapan Ersin Ü., Necla Ö.'yü bakmakta olduğu hasta annesi ve engelli kardeşine zarar vermekle tehdit ederek, evleneceklerini, yaşananların sorun olmayacağını söyledi. Tehditlerden korkan Necla Ö., evlilik hazırlıkları için Ersin Ü.'ye para göndermeye devam etti.

Evlilik Vaadi Dolandiricilik Gelinlik

MEĞER BAŞKA BİR KADINLA EVLENMİŞ!

Necla Ö. bu süreçte kendisini yeniden evlenmeye ikna eden Ersin Ü.'nün internet tabanlı uygulamalardan araması, dışarıda görüşmemesi ve birlikte fotoğraf çektirmemesinden şüphelendi. Bir süre sonra Ersin Ü.'ye ulaşamayan Necla Ö., yaptığı araştırma sonucunda Ersin Ü.'nün bir başka kadınla evlendiğini öğrendi.

Bunun üzerine psikolojik sorunlar yaşamaya başlayan ve dolandırıldığını fark eden Necla Ö., Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanmasının ardından bu kez de talihsiz kadın Ersin Ü.'nün eşi tarafından tehdit edilmeye başlandı.

DÖVDÜ… İSTİSMAR ETTİ... TEHDİTLER YAĞDIRDI!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yeniden 'Tehdit', 'Hakaret' ve 'Evlendirme vaadiyle dolandırıcılık' suçlarından suç duyurusunda bulunan Necla Ö., dilekçesinde, Ersin Ü.'nün kendisi ile mutlu bir yuva kurmak istediğini söyleyerek güvenmesini sağladığını, babasından kalan 50 bin Euro ve 850 doları ev almak istediğini, daha sonra çeşitli bahanelerle 40 bin lira ve annesinden de bin lira aldığını söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ