Saha bir anda boks ringine döndü: Teknik direktörün dili boğazına kaçınca.... Saha bir anda boks ringine döndü: Teknik direktörün dili boğazına kaçınca....

Osmanlı İmparatorluğu'nun zirvesinde yer alan padişahlar ve devlet adamları, sadece politik etkileriyle değil, gençlik dönemlerine ait fotoğraflarıyla da büyük bir merak konusu haline geliyorlar. 19. yüzyılın sonlarına doğru fotoğrafçılığın girişiyle birlikte, liderlerin gençlik portrelerine ulaşmak mümkün hale geldi. Ancak, öncesindeki padişahlar için, saraya gelmiş ressamların çizimleri bu liderlerin gençlik yıllarına ışık tutuyor.

İşte o şehirlerin Osmanlı dönemindeki isimleri! Memleketinizin Osmanlı dönemindeki ismini merak ettiniz mi? İşte o şehirlerin Osmanlı dönemindeki isimleri! Memleketinizin Osmanlı dönemindeki ismini merak ettiniz mi?

Ataturk 0123

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş döneminden sonra Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak önemli bir lider olmuştur.

Memleketinizin Osmanlı dönemindeki ismini merak ettiniz mi? İşte o şehirlerin Osmanlı dönemindeki isimleri! Memleketinizin Osmanlı dönemindeki ismini merak ettiniz mi? İşte o şehirlerin Osmanlı dönemindeki isimleri!

Abdulhamid 258

II. ABDÜLHAMİD

Sultan II. Abdülhamid'in gençlik yıllarına ait fotoğrafları, Osmanlı'nın 34. padişahının tahta geçiş öncesindeki döneme ışık tutmaktadır. II. Abdülhamid, saltanatı boyunca önemli reformlara imza atarak Osmanlı İmparatorluğu'nu 33 yıl boyunca yönetmiştir.

Osmanlı döneminde halk nasıl konuşuyordu? Konuşma ve yazı dili büyük oranda farklıydı! Osmanlı döneminde halk nasıl konuşuyordu? Konuşma ve yazı dili büyük oranda farklıydı!

Enver Pasa 1452

ENVER PAŞA

Enver Paşa ise Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde belirgin bir askeri lider olarak öne çıkmıştır. İmparatorluğun savaşlara girişi ve İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin etkisi altında yetişen Enver Paşa, I. Dünya Savaşı sürecinde önemli bir rol oynamıştır. Bu gençlik fotoğrafları, tarih tutkunlarını geçmişin izinde unutulmaz bir yolculuğa çıkarmaya davet ediyor.

İlber Ortaylı'nın izlenmesini tavsiye ettiği 10 film: Herkesin mutlaka izlemesi gerekiyor! İlber Ortaylı'nın izlenmesini tavsiye ettiği 10 film: Herkesin mutlaka izlemesi gerekiyor!

Muhabir: NURCAN GÖKÇE