Evlilik, Boşanma ve Yeni Başlangıçlar

2010 yılında evlendiği eşi ile 2021’de yollarını ayıran ve iki kız çocuğu annesi olan Garip, bir süre önce Serkan K. ile yeni bir ilişkiye başlamıştı.

Çocuklar1 (4)

Şiddetin Gölgesinde Bir İlişki

Garip, geçtiğimiz yıl başladığı ilişkisinde duygusal ve fiziksel şiddete maruz kaldığını ve bu durumdan kurtulmak için hukuki yollara başvurduğunu açıkladı.

Çocuklar1 (8)

Sosyal Medyadan Yürek Burkan Paylaşım

38 yaşındaki Garip, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yaşadığı şiddet dolu günleri ve bu süreçte kendisine destek olan ailesi ve dostlarına duyduğu minneti dile getirdi.

Çocuklar1 (2)

Onlarca martının gizemli ölümü korkuya neden oldu! Onlarca martının gizemli ölümü korkuya neden oldu!

"GİDEMİYORSUN, KALAMIYORSUN!"

"Şiddet hemen gelmiyor. Önce güven veriyor, şefkat gösteriyor, herkes gitse, ben buradayım diyor, tüm eksikleri görüyor, boşlukları dolduruyor. Yerini sağlamladığında başlıyor şiddet. İyisini gördüğünüz kötünün içindeki o iyiliğe tekrar kavuşacağınız umudu da, manipülasyonlar ile geliyor. Gidemiyorsun, kalamıyorsun! Asla kurtulmayı başaramadığın kısır bir döngü!"

Uzaklaşmayı denedikçe daha fazla artan baskı, manipülasyon, fiziksel şiddet beni bu ilişkiye hapsetti. Hakaret, iftira, dayak, dayak, daha çok dayak... Aylar süren bu döngüden çıkmayı güç bela başardım. Sonunda kurtuldum... Ama çocuklarım ve benim payıma kalan travmalar bazen bizi yorgun düşürüyor. İlk önce kızlarıma hem özür, hem hayat borçluyum.

"Bana bu süreçte desteğini sorgusuz kuzenlerim, eniştem, ablam, kızlarımın babası Murat, gelinim ve erkek kardeşim sizi çok seviyorum. Ve isimlerini buraya sığdıramayacağım dostlarım ve Zekeriyaköy Jandarma Komutanlığı'nda görevli komutamın ve asker kardeşlerim teşekkür ederim."

Çocuklar1 (5)

Kaynak: HABER MERKEZİ