1. ABD, 51. Bölge
ABD Başkanı’nın dahi özel izinle girebildiği 51. Bölge, Nevada eyaletindeki Groom Gölü yakınlarında bir test sahası. Uçak ve silahların incelemelerinin yapıldığı bu çok gizli bölgede pek çok araştırma yapılıyor. Ayrıca UFO araştırmalarının yapıldığına dair söylentiler de 51. Bölge sırları arasında. Bölgeye izinsiz girmek kesinlikle yasak!

060C5583Ea1712Aaffaea63E9A8Bfd61

2. Avustralya, Woomera
Avustralya ordusunun savaş silahları geliştirme merkezi olan bu bölge de kesinlikle girilmesi yasak olan yerlerden. Bu anlamda dünyadaki en büyük bölge olan Woomera, yer altı zenginlikleriyle de ünlenmiş özel bir alanda kurulu. Dokunulmamış yer altı kaynaklarına sahip bu özel alan, Avustralya’nın en değerli bölgesi sayılabilir.

S 21E8Df8B50B0198Ba279Cf0560D7B70D2B69484C

3. Japonya, Minami Torishima Havaalanı
Japon ordusunun kullandığı bu havaalanı, Google fotoğraflarına göre Okyanus üzerinde ıssız bir ada. Japonya’nın 2.000 km açıklarında konumlanan bu adaya Google’ın kara haritasından da ulaşmak mümkün değil.

Aerial View Minamitori Island 1987

4. Hollanda, Noordwijk
Aslında Hollanda’nın ufak bir kasabası olan Noordwijk’in mahallelerinden birini Google Maps üzerinden görme imkânınız maalesef yok. Gerekçesi ise burada Hollanda Kraliyet Ailesi mensuplarının yaşıyor olması.

Grand Hotel Huis Ter Duin 1

5. ABD, Elmira Correctional Facility
ABD’nin New York eyaletinde bulunan Elmira Correctional Facility, maksimum güvenlik önlemlerine sahip bölgelerden biri. Buranın Google Maps’ten izlenememesinin sebebi ise yüksek çözünürlüklü fotoğrafların, çatı ve havalandırma konusunda bilgi verebileceği ihtimalinden kaynaklanıyor.

Elmira Correctional Facility

6. Macaristan, Szazhalombatta Petrol Rafinerisi
Google Maps görsellerinde yeşil bir örtü ile sansürlenmiş olan Macaristan’daki bu petrol rafinerisinde ne gizlendiği tam olarak bilinmiyor.

52895305 3B4D E311 A39C 14Feb5Cc1801

7. Hollanda, Vokel Hava Üssü
Vokel Hava Üssü’nün neden gizlendiği konusunda uzun bir süredir bilgi yoktu. WikiLeaks’in belgelerine göre bu hava üssünün nükleer silah başlıkları barındırdığı öne sürülüyor. Ancak Hollanda Hükümetinin bu konu hakkında bir açıklaması yok.

Hollanda F 16 Kus 390X220 (1)

8. Rusya, Olenegorsk Askeri Hava Üssü
Sıkı güvenlik önlemleri ile korunan bir diğer sansürlü bölge ise Rusya Kuzey Buz Denizi kıyısında, Murmansk kentinde yer alıyor. Konu hakkında net bir bilgilendirme olmamakla birlikte, uzun ve orta menzilli füzelerin yer aldığı görüşleri ileri sürülüyor.

E3Fb4470 8501 11Ed 979D 5Da1705F7F86

9. Fransa, Reims-Champagne Askeri Hava Üssü
Fransa’nın Reims bölgesinde yer alan bu hava üssü, daha önce Fransız Hava Kuvvetlerine ev sahipliği yapıyordu. Günümüzde ise bu bölge NATO’ya hizmet ediyor.

Oscar’lı oyuncu Hilary Swank ünlü olmadan önce arabada yaşadığını böyle itiraf etti! Oscar’lı oyuncu Hilary Swank ünlü olmadan önce arabada yaşadığını böyle itiraf etti!

319350

10. ABD, HAARP
Amerikan Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü bir proje olan HAARP, iyonosfer incelemeleri yapan ve Alaska’da bulunan bir araştırma sahası. Ancak komplo teorisyenleri, HAARP adı altında, iklim kontrol ve yapay deprem silahı geliştirme projelerinin yürütüldüğünü ileri sürüyor.

Maxresdefault

Bu gizemli mekânlar hakkında söylenenler bu yönde olsa da, bu bilgilerin kanıtlanmış olmadığını da hatırlatalım.

Kaynak: HABER MERKEZİ