Rusya Sosyal Fonu'nun (SFR) bölgesel şubesine göre, Tomsk bölgesindeki çalışmayan emeklilerin ortalama emekli maaşı Ocak 2024'ten bu yana %7,5 artarak 24,8 bin ruble olarak gerçekleşti.

Karayıp Korsanları filminin Jack Sparow karakteri Türk denizci Yusuf Reis'ten mi esinlenildi? Karayıp Korsanları filminin Jack Sparow karakteri Türk denizci Yusuf Reis'ten mi esinlenildi?

Daha önce Rusya'da emekli maaşlarının 2024 başından itibaren %7,5 oranında endeksleneceği bildirilmişti. Sigorta emekliliğine yapılan sabit ödemenin büyüklüğünün 8.134 rubleye çıkması gerekiyordu.

F-35 ve F-16 savaş uçakları karşılaştırması! Farkları neler? Hangisi daha güçlü olabilir? Foto Galeri: F-35 ve F-16 savaş uçakları karşılaştırması! Farkları neler? Hangisi daha güçlü olabilir?

Vtomske.ru’dan Anastasia Andryukhova’nın haberine göre, “Endeksleme aynı zamanda ödemeleri ayda ortalama 1.729 ruble artan 255.784 Tomsk yaşlılık aylığı alıcısını da etkiledi. Sonuç olarak bölgede çalışmayan emeklilerin ortalama emekli maaşı 24.818 rubleye yükseldi” deniyor.

İnanamayacaksınız ama Goril Koko işaret diliyle konuşabiliyor, kedi besliyor ve araba dahi kullanabiliyordu? İnanamayacaksınız ama Goril Koko işaret diliyle konuşabiliyor, kedi besliyor ve araba dahi kullanabiliyordu?

Ocak ayındaki artışlar başvuru olmadan yapıldığı için, alıcıların endeksli tutarlarda ödeme almak için herhangi bir yere gitmesine veya başvuru yapmasına gerek kalmıyor.

Ayrıca Ocak ayında yaşam pahalılığının artması birçok yardımın miktarını da etkiledi. Yardımın miktarı, bir çocuk veya sağlıklı bir yetişkin için bölgede belirlenen geçim düzeyine göre belirlenir. Tomsk bölgesinde, 1 Ocak 2024'ten itibaren yaşam maliyetinin endekslenmesinden sonra, tek yardım miktarı çocuklar için 7.861 ila 17.291 ruble, hamile kadınlar için 8.113 ila 17.844 ruble arasında değişiyordu.

La Casa de Papel gerçek oldu: Soygun planını çay içerken yapmış! La Casa de Papel gerçek oldu: Soygun planını çay içerken yapmış!

Tek yardımın yanı sıra çocuklara yönelik diğer ödemelerde de artış yapıldı. Örneğin, üç yaşın altındaki ilk çocuk için aylık ödenek veya üç yaşın altındaki çocuklar için analık sermayesinden aylık ödeme. Her iki yardım da bir çocuğun geçim düzeyi tutarında sağlanır. Ödeme miktarı bin rubleden fazla artarak “kuzey” bölgeler için 17.291 rubleye, “güney” bölgeler için ayda 15.723 rubleye ulaştı.

Et yiyen bakteri vakaları Japonya'da rekor seviyeye ulaştı! Ölüm oranı yüzde 30 Et yiyen bakteri vakaları Japonya'da rekor seviyeye ulaştı! Ölüm oranı yüzde 30

Kaynak: MEHMET POYRAZ