Tartışmanın bilinmeyen detaylarına geçmeden önce, o dönemi hatırlayalım biraz. 2009 yılında televizyon ekranlarında yayınlanan İbo Show'a o dönem en çok konuşulan ünlüler geliyor, program her hafta reyting rekorları kırıyordu.

Ibo Sov Yildiz Tilbe 1

İlginç gelecek,  İbrahim Tatlıses'in arkadaşlarıyla kurduğu sıra gecesi sofrasında çiğ köfteler yoğrulup rakılar içiliyordu. İşte geçmişte televizyonlarda bunlarda oluyordu.

Ibo Sov Yildiz Tilbe 2

2009’da ünlü sanatçı Yıldız Tilbe’nin İbo Show’a konuk olacağı günler öncesinden ilan edilmişti. Bu arada İmparator İbo ve Yıldız Tilbe, sanat yaşamları boyunca birbirleriyle yakın çalışmalarıyla da biliniyordu.

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Zamlı emekli maaşları hesaplara yattı mı? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Zamlı emekli maaşları hesaplara yattı mı?

Ibo Sov Yildiz Tilbe 4

Yıldız Tilbe’nin konuk olduğu programın başında ikilinin samimim tavırları ekrandan adeta fışkırıyordu, her şey yolunda gibi görünüyordu. Seyirci memnun, ikili de gayet hallerinden memnun.

İbo hem ev sahibi hem de İmparator olmanın verdiği güçle Yıldız Tilbe'nin şarkılarını kesip espriler yapmaya başlamıştı. Tilbe'nin "Kandıramazsın" şarkısını kesip araya girdikten sonra ise olanlar oldu.

İYİ Parti’ye geçen Kazım Özgan’ı Farah Zeynep Abdullah böyle tebrik etti İYİ Parti’ye geçen Kazım Özgan’ı Farah Zeynep Abdullah böyle tebrik etti

Ibo Sov Yildiz Tilbe 3

Onedio’nun derlediği bilgilere göre, İbo şarkıdaki "1,2,3,4 tamam" sözünü kastederek "Yani 4 tane kadın tamam, başka kadın istemem diyorsun öyle mi?" şeklinde kendince bir espri yaptı. Ancak Yıldız Tilbe bu "şakayı" hiç de göğsünde yumuşatmayarak şu cevabı verdi: "Senin haremin var, sen daha iyi bilirsin."

Ibo Sov Yildiz Tilbe 5

MasterChef All Star Esra ile alay edenleri hayranları böyle topa tuttu! Meğer ne çok seveni varmış! MasterChef All Star Esra ile alay edenleri hayranları böyle topa tuttu! Meğer ne çok seveni varmış!

Bombanın pimi artık çekilmişti, stüdyodaki gerginlik evde televizyon seyreden insanların neredeyse damarlarına kadar geçmişti. Konunun patlaması ise kimsenin tahmin etmediği şekilde İbo tarafından yapıldı.

Ibo Sov Yildiz Tilbe 6

Tatlıses durup dururken Yıldız Tilbe'ye "Seni p..z..venklerin elinden gittim aldım" şeklinde hatırlanan şu konuşmayı yaptı:

İ. T. : “Beni dövdüler abi” dediğin zaman seni p..z..venklerin elinden aldım.

Y.T:  Kimse beni p..z..venklerin elinden almadı. Beni dövdüler adamlar, ben aslan gibi evime gittim. Kırıldım size...

İ.T. : Kızım ben sana onu şaka olsun, gırgır olsun diye yapıyorum.

Y.T. : Gırgırı yok, üç kere şarkımı kestiniz.

İ.T. : Sen bana telefon açıp “Abi beni dövdüler” dedin mi?

Y.T. : Şimdi siz bunu niçin söylüyorsunuz?

Türkiye’de 81 şehir neyi ile meşhur? Tüm dünya böyle biliyor! Türkiye’de 81 şehir neyi ile meşhur? Tüm dünya böyle biliyor!

İ.T. : Bunu söylüyorum çünkü sende manevi hakkım var.

Y.T.: Bana kimsenin hakaret etmeye hakkı yok. Ne olmuş adamın biri beni dövmüşse ve sizden yardım istemişsem... Bunu burada söylemeniz doğru mu?

İ.T. : Ben sana hep iyilik yaptım.

Y.T.: Bana kimse iyilik yapmadı şimdiye kadar. Beni sadece Allah koruyor. Sizi de Allah korusun, allahaısmarladık.

İ.T. : Tamam, güle güle... Allah’ın selameti başına olsun.

Ibo Sov Pezevenk Yildiz Tilbe Ibrahim Tatlises Prestij

Bu inanılmaz tartışmadan sonra Yıldız Tilbe programı terk etti. Bir reklam arasından sonra İbrahim Tatlıses, Yıldız Tilbe'nin giydiği şeyleri, hatta kullandığı jileti bile bu program için kendilerinin satın aldığını seyirciye anlattı.

Eyup Kanat Ibo Sov

İbo bununla da yetinmedi. Yıldız Tilbe için yapılan alışverişin hem faturasını yayınladı hem de menajeri olan Eyüp Kanat ile konuşmasını deşifre etti.

Menajer Eyüp Kanat ile İbrahim Tatlıses'in konuşmaları ise şöyle:

Menajer E.: İbrahim bey Nişantaşı’na geldim. Buradaki fatura 1.500 TL. Ne diyorsunuz?

İbrahim Tatlıses: İyi al.

Menajer E: Yalnız İbrahim bey burayla bitmiyor. Başka mağazada var.

İbrahim Tatlıses: Olmaz Eyüp. Bana bir elbise söyledi. Başka mağaza nerden çıktı.

Menajer E: Valla öyle İbrahim bey.

İbrahim Tatlıses: Peki kardeşim. Hele bir git gör bakalım. O mağazalarda ne var

Survivor All Star'da gerilim yaşandı: Acun Ilıcalı müdahale etti! Dokunulmazlığı kim kazandı? Foto Galeri: Survivor All Star'da gerilim yaşandı: Acun Ilıcalı müdahale etti! Dokunulmazlığı kim kazandı?

Menajer E: İbrahim bey bu kadın iyice uçmuş. Ben böyle şey görmedim.

İbrahim Tatlıses: Hayırdır ne oldu.

Menajer E: İbrahim bey Kanyon Alışveriş Merkezi’ne geldim. Horvey Nıchols mağazasındayım.

İbrahim Tatlıses: Eyüp konuya gel. Oradan neler almış.

Menajer E: Ne yok ki İbrahim bey! Sadece burası 4.494 TL yani eski paraya göre 4,5 milyar.

İbrahim Tatlıses: Hoppala! Eyüp bu ne demek ayıp arkadaş!

Menajer E: Böyle İbrahim bey. Ne yapalım ödeyecek miyim?

İbrahim Tatlıses: Hayır Eyüp ödemiyorsun. Hanımı ara ona de ki; “İbrahim beyle böyle konuşmamışsınız.”

Menajer E: Tamam İbrahim bey ama bu kadın laftan anlamıyor. Ben ne söylersem o bildiğini söylüyor.

Kıyafetine uysun diye köpeğini pembeye boyadı! Kıyafetine uysun diye köpeğini pembeye boyadı!

İbrahim Tatlıses: Eyüp beni sinir etme. Sen telefonu aç söyle kardeşim. Bugün cumartesi, saatte sekiz. Yarın İbo Show’a Yıldız’ın yerine kimi bulalım! Ayıp ya televizyonda tanıtımı dönüyor. Bu yaptığı ayıptır arkadaş.

Ibrahim Tatlises 4

Bu alışveriş meselesinden sonra İbrahim Tatlıses "Seni pezevenklerin elinden aldım" demekle neyi kast ettiğini uzun uzun şu şekilde anlattı:

“Ben bu insanın ne kadar patavatsız olduğunu iyi bilenlerdenim. İdobay’da iki senelik mukavelesi vardı. Daha fazla dayanamadım ve başka firmaya sattım. Aslında nasıl bir insan olduğunu biliyordum ve böylece kendimi ladesledim. Bu insanın kovulmadığı yer ve mekan kalmadı. Ayrıca dayak yemediği patron kalmadı. Bir tek ben ona kıyamadım ve kıyamazdım. Çünkü ona yüreğimde kardeşim gibi bir yer vermiştim.

Yildiz Tilbe 6

Geçmişte şöyle bir olay olmuştu. Bir gün ağlayarak beni aradı. Abi ne olur beni kurtar, beni dövdüler bu firmadan beni al dedi. Eğer gerekirse bu olayı eski Müyap Başkanı Aydın Oskay beye sorabilirsiniz. O zamanın parası 160 bin dolar ödeyerek Yıldız Tilbe’yi İdobay’a almıştım. Ki hiç de ihtiyacım yoktu. Ayrıca 160 bin doların 20 bin dolarını Aydın beye rica ederek Yıldız’a verelim dedim. O da olur İbrahimcim dedi. Tabi bu çok önemli bir şey değil. Bence her ağabeyin kardeşine yapması gereken bir olay. Ama Yıldız Tilbe (kardeşim) bu ve buna benzer olayları çabuk unutanlardandır. Onu hatırlatmak istemiştim.”

Yildiz Tilbe 4

Galatasaray'da forvete yeni aday Foto Galeri: Galatasaray'da forvete yeni aday

İbrahim’in Tatlıses’in “Orada bahsettiği kişiler Prestij Müzik'ten rahmetli Hilmi Topaloğlu, Burhan Aydemir ve Mahsun Kırmızıgül'dür. Bunlar dayak olayının kahramanlarıdır" açıklaması ise bu olayı başka bir taraftan daha da alevlendirdi.

Prestij Muzik

Prestij Müzik'in ortaklarından Burhan Aydemir söz konusu açıklama üzerine oldukça sinirlendi ve İbo'ya karşı şu cümleleri kurdu:

“Bir kere İbrahim Tatlıses'in ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Burada can sıkıcı iki kelime var. Biri p..z..vekler, diğeri de ellerinden kurtardım lafı. Bunlar ne demek? Sanatçı İbrahim Tatlıses mafya babası mı olmuş. Ellerinden aldım diyerek racon mu kesmiş? Tatlıses kim? Onda biraz cesaret varsa kamuoyunun önünde benimle karşı karşıya gelir. O artık ihtiyar bunağın teki. Ben onu mahkemeye de vereceğim, tazminat davası da açacağım, bütün her şeyi basın toplantısında anlatacağım”

Prestij Muzik 2

Sonuçta Burhan Aydemir, Yıldız Tilbe'nin zamanında Mahsun Kırmızıgül'ü iş ilişkisi anlamında epey bunalttığını, ölmüş babasına küfür ettiğini, tüm bunların sonucunda da dayanamayıp kendisinin Yıldız Tilbe'ye tokat attığını itiraf etti.

Yildiz Tilbe 3

Canlı yayındaki bu çirkin olay yılların hesaplaşmasına dönüştü. Fakat magazin dünyası bu meseleyi unutmayarak Yıldız Tilbe'nin üstüne gitmeye devam etti. Tilbe'nin İbo ile ilgili sorular için magazincilere yanıtı ise herkesin malumu!

Ibrahim Tatlises 1

SSK, Bağ Kur emekli zammı ne kadar olacak, 2024 zamlı maaş ne zaman yatacak? Foto Galeri: SSK, Bağ Kur emekli zammı ne kadar olacak, 2024 zamlı maaş ne zaman yatacak?

Kaynak: HABER MERKEZİ