Ameliyat Amerika’da Dergilere Konu Oldu

Yılmaz’ın durumunu fark eden doktorlar, hemen müdahale ederek saatler süren bir operasyonla Yılmaz’ı hayata döndürdüler. Bu başarılı operasyon, Amerika’daki tıp literatürüne girdi ve dergilerde yer aldı.

Yanlış Müdahale ve Sonrasında Yaşananlar

İddialara göre, implantı yerleştirmeye çalışan doktorun yanlış müdahalesi sonucunda vida, Yılmaz’ın çene kemiğini delip kafatasına saplandı. Doktor A.D., durumu fark edince Yılmaz’ı hastaneye bıraktı.

Doktorların Şaşkınlığı ve Acil Operasyon

Hastanede yapılan tomografi sonrası doktorlar, Yılmaz’ı hemen ameliyata aldılar. Uzun süren operasyon sonrasında Yılmaz, sağlığına kavuştu.

Hekimle Yaşanan İkinci Şok

Sağlığına kavuşan Yılmaz, yanlış müdahale yapan hekimi aradığında, ödemenin iadesi konusunda ret cevabı aldı ve hukuki yollara başvurdu.

Yılmaz’ın Yaşadıkları

Yılmaz, kliniğe gittiğinde doktorun kendisine 24 yıllık deneyiminden bahsettiğini ve bu alanda uzman olduğunu söylediğini belirtti. Ancak yaşananlar, Yılmaz’ın güvenini sarsmış durumda.

Operasyon Öncesi Endişeler

Ameliyat öncesinde doktorlar, Yılmaz’a hayatını kaybedebileceğini söylediler. Yılmaz, çocuklarıyla vedalaştıktan sonra operasyona alındı ve başarıyla sonuçlandı.

Gizlice girdiği evde 1 yıl boyunca ev sahibine görünmeden böyle yaşadı! Gizlice girdiği evde 1 yıl boyunca ev sahibine görünmeden böyle yaşadı!

Yılmaz’ın yaşadığı bu talihsiz olay, tıp alanında ciddi bir uyarıcı olarak görülüyor ve benzer durumların önlenmesi için dikkatli olunması gerektiğini hatırlatıyor.

Öte yandan, kendisine yönelik suçlamalara daire konuşan doktor A.D., "Tıbbi bir komplikasyondan dolayı böyle bir olay gerçekleşti. Kendisi benimle ilgili bu konuda yasal yollara başvuru yaptı, fakat benim böyle bir tavrım olmadı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA