28 Ocak 2021, Perşembe
Son Dakika

Pazar günü İstanbul'da yoğun kar bekleniyor

İstanbul'un Anadolu Yakası'nın yüksek kesimlerinde sulu kar yağışı etkili oldu. Bugün İstanbul'un yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının, cumartesi ve pazar günü yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.
14.01.2021 16.15.26

Yarından itibaren sıcaklıklar ülke genelinde hızlı bir şekilde azalıyor, hafta başından itibaren ise mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. 

İstanbul'da yer yer etkili olan yağışın öğle saatlerine doğru kesilmesi bekleniyor. Sıcaklık bugün İstanbul'da 3 derece civarında seyredecek. 

Öte yandan, kurak geçen sonbahar aylarının ardından İstanbul'da beklenen kar yağışı bugün başladı. Kar yağışının hafta sonu etkisini artırması bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan haftalık hava durumu tahminine göre; pazar günü kar yağışı İstanbul'da yoğunlaşacak. 

Tahminler bu yönde olurken kente ilk kar düştü. Anadolu Yakası'nda öğle saatlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı.

Öte yandan AKOM'un açıklamasına göre, İstanbul bu geceden itibaren Sibirya kökenli yeni bir soğuk hava dalgasının etkisine giriyor.  

Cumartesi günü aralıklarla yağması beklenen kar yağışının pazar ve pazartesi günü kuzeyli yönlerden esen rüzgarın kuvvetlenmesiyle beraber, özellikle Marmara ve Karadeniz'in kıyı kesimlerinde deniz etkisiyle birlikte kar yoğunluğunun artabileceği tahmin ediliyor.

İTTİFAK-AAYorum Ekle