İşte bilim insanlarının dikkatini çeken bazı ilginç vakalar:

Su Icmeyen Adam

1. 70 Yıldır Su İçmeyen ve Yemek Yemeyen Adam:

Hindu din adamı Prahlad Jani, 70 yılı aşkın süredir su içmeden yaşadığını iddia ederek, damağındaki delikten su çekebildiğini söylüyor. Doktorlar bu iddiayı incelediğinde, Jani'nin hiçbir şekilde besin tüketmediğini ancak hala hayatta olduğunu gördüler.

Buz Adam

2. Buz Adam:

64 yaşındaki altı çocuk babası Wim Hof, soğuğa karşı olağanüstü bir tolerans geliştirmesiyle tanınıyor. "Buz Adam" olarak bilinen Hof, Kilimanjaro Dağı'na şortuyla tırmanmak, buzlu su dolu bir kapta 112 dakika durmak gibi rekorlar kırdı. Hof'un geliştirdiği "Wim Hof yöntemi" ise derin nefes alma, soğuk suya maruz kalma ve odaklanmış bir zihinle daha sağlıklı ve güçlü olmayı vaat ediyor.

Uyumayan Adam

3. 50 Yıldır Uyumayan Adam:

Vietnamlı çiftçi Thai Ngoc, iddiasına göre yarım asırdır uyumuyor ve bunun sebebini bilmiyor. 81 yaşındaki adamın durumu, doktorların dikkatini çekti ve bu olağanüstü durum Vietnam'da geniş bir üne kavuştu.

Şeyma Subaşı veliaht prensin partisine böyle katıldı: Görüntü almanın yasak olduğu partiden tuvaletten paylaşımlar yaptı Şeyma Subaşı veliaht prensin partisine böyle katıldı: Görüntü almanın yasak olduğu partiden tuvaletten paylaşımlar yaptı

Rontgen Goz

4. Röntgen Gözlü Kız:

Natasha Demkina, röntgen yeteneğine sahip olduğunu iddia ediyor. Normal görüşünün yanı sıra vücutların içini doğrudan görebildiğini söyleyen Demkina, bu gücünü tıbbi teşhislerde kullanıyor.

Sonar

5. Sonar Görüşü Olan Çocuk:

Ben Underwood, üç yaşındayken kanser nedeniyle gözlerini kaybetti. Ancak, işitme duyusunu kullanarak çevresini algılamayı başardı ve birçok normal aktiviteyi gerçekleştirebildi. Bilim insanları, erken görme kaybının onun işitme duyusunu geliştirmesine neden olabileceğini düşünüyor.

NTV’nin derlediği bu ilginç vakalar, bilim dünyasında hala çözülmeyi bekleyen gizemli yetenekler ve fenomenler olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: NURCAN GÖKÇE