Dünyanın en zenginlerini yayınlayan Forbes, Türkiye'nin de en zenginler listesini belirledi.

“Zenginin malı züğürdün çenesini yorar,” derler! İşte Haber Global’ın derlediği bilgilere göre, Türkiye'nin en zengin 10 ismi ve servetleri:

Nihat Ozdemir

10- NİHAT ÖZDEMİR: 2 MİLYAR DOLAR

Dünyanın en zenginlerinde 2023 sıralamasına göre 1647. sırada olan Nihat Özdemir, gerçek zamanlı listede 2 milyar dolar varlığıyla 1508. sırada yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin belediye başkan adaylarını ilan etti! Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin belediye başkan adaylarını ilan etti!

Yeni kazılarda renkli mumyalar ile çocuksu heykel bulundu! Yeni kazılarda renkli mumyalar ile çocuksu heykel bulundu!

Ali Erdemoglu

9-ALİ ERDEMOĞLU: 2,2 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin en zengin 9. ismi Ali Erdemoğlu listedeki iki aile üyesinden biri. Dünyanın en zenginlerinde 2023 sıralamasına göre 580. sırada olan Erdemoğlu, gerçek zamanlı listede 4 milyon dolar erimeyle 2,2 milyar dolara gerileyen varlığıyla 1414. sırada yer alıyor.

Bill Gates’in tahmini ürküttü: Yapay zeka 5 yıl içinde hayatımızı kökten değiştirebilir! Bill Gates’in tahmini ürküttü: Yapay zeka 5 yıl içinde hayatımızı kökten değiştirebilir!

Filiz Sahenk

8- FİLİZ ŞAHENK: 2,2 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin en zengin 8. ismi Filiz Şahenk, listedeki 3 kadından biri de oluyor. Abisi ile listede art arda gelirken, dünyanın en zenginleri 2023 sıralamasında 1312. sırada olan Şahenk, gerçek zamanlı listede 4 milyon dolar kazançla 2,2 milyar dolara çıkan varlığıyla 1394. sırada yer alıyor.

İçiniz ürperecek: cesetleri satıp ölülerle evleniyorlar? Peki ama neden: İşte hayalet evlilik geleneği! İçiniz ürperecek: cesetleri satıp ölülerle evleniyorlar? Peki ama neden: İşte hayalet evlilik geleneği!

Ferit Sahenk

7- FERİT ŞAHENK: 2,4 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin en zengin 7. ismi Ferit Faik Şahenk, dünyanın en zenginleri 2023 sıralamasında 1217. sırada gelirken, gerçek zamanlı listede 5 milyon dolar kazançla 2,4 milyar dolara çıkan varlığıyla 1307. sırada yer alıyor.

Erman Ilicak

6- ERMAN ILICAK: 2,4 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin en zengin 6. ismi Erman Ilıcak, dünyanın en zenginleri 2023 sıralamasında 1312. sırada gelirken, gerçek zamanlı listede 2,4 milyar dolarlık varlığını koruyarak 1303. sırada yer alıyor.

İşte dünyanın en soğuk şehri ve iliklerinizi donduracak en soğuk bölgeler: Okurken dahi titreyeceksiniz? İşte dünyanın en soğuk şehri ve iliklerinizi donduracak en soğuk bölgeler: Okurken dahi titreyeceksiniz?

Ibrahim Erdemoglu

5- İBRAHİM ERDEMOĞLU: 2,6 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin en zengin 5. ismi İbrahim Erdemoğlu, zirveden gerileyen isim olarak dikkat çekiyor. SASA'nın patronu, dünyanın en zenginleri 2023 sıralamasında 497. sırada bulunan Erdemoğlu, gerçek zamanlı listede 3 milyon gerilemenin etkisiyle 2,5 milyar dolarlık varlığına gerileyerek 1263. sırada yer aldı.

Rahmi Koc

4- RAHMİ KOÇ: 2,6 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin en zengin ailesinin mensubu olan ve en zenginleri içinde de 4. sıra yer alan Mustafa Rahmi Koç, ailesindeki iki kadının ardından geliyor. Dünyanın en zenginleri 2023 sıralamasında 1104. sırada bulunan Koç, gerçek zamanlı listede 47 milyon artıyla 2,6 milyar dolarlık servetiyle 1189. sırada yer aldı.

Uzmanı uyardı: Hazır yiyecekler erken ölüme böyle sebep oluyor! Uzmanı uyardı: Hazır yiyecekler erken ölüme böyle sebep oluyor!

Ipek Kırac

3- İPEK KIRAÇ - 2,9 MİLYAR DOLAR

Babasıyla miras ve evlatlık davalarıyla gündemde olsa da mensubu olduğu Türkiye'nin en zengin ailesinin desteğini de alan İpek Kıraç, Türkiye'nin en zenginleri içinde teyzesi ve dayısı arasında yer alarak 3. sıra geliyor. Kıraç, listenin en genç üyelerinden olurken, dünyanın en zenginleri 2023 sıralamasında 1027. sırada bulunuyor. Ancak gerçek zamanlı listede İpek Kıraç, 54 milyon kazançla 2,9 milyar dolarlık servetiyle 1092. sırada yer aldı.

Semahat Sevim Arsel

2- SEMAHAT SEVİM ARSEL: 3 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin en zengin ailesinin mensubu olan ve en zenginleri içinde de 2. sıra yer alan Semahat Sevim Arsel, Türkiye'nin de zengin kadını oluyor. Dünyanın en zenginleri 2023 sıralamasında 982. sırada bulunan Arsel, gerçek zamanlı listede 57 milyon dolar artıyla 3 milyar dolarlık servetiyle 1065. sırada yer aldı.

Osmanlı döneminde yaşanmış 9 garip olay! Osmanlı döneminde yaşanmış 9 garip olay!

Murat Ülker

Dünyanın en pahalı düğünü: Rihanna'nın sahne alacağı Hint düğünündeki detaylar şaşkınlığa neden oldu? Böyle şatafat yok! Dünyanın en pahalı düğünü: Rihanna'nın sahne alacağı Hint düğünündeki detaylar şaşkınlığa neden oldu? Böyle şatafat yok!

1- MURAT ÜLKER: 5,1 MİLYAR DOLAR

Liderliği devralan Murat Ülker, yeniden Türkiye'nin en zengin ismi oluyor.  Ülker, Forbes dünyanın en zenginleri 2023 sıralamasında 534. sırada bulunurken, gerçek zamanlı listede 13 milyon dolar artırdığı servetini 5,1 milyar dolara çıkararak 570. sırada yer aldı.

Tam 164 yıl yaşayan Zaro Ağa’nın uzun ömürlü olmasının sırrı ne olabilir? Tam 164 yıl yaşayan Zaro Ağa’nın uzun ömürlü olmasının sırrı ne olabilir?

Kaynak: HABER MERKEZİ