Nilüfer’in Kızı Ayşe Nazlı 23 Yaşında 

Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan evlat edinilen Ayşe Nazlı, güzeller güzeli bir genç kız oldu. Nilüfer, 2000 yılında evlat edindiği Ayşe Nazlı’ya olan sevgisini her defasında ortaya koyuyor. Şimdilerde güzel bir genç kız olan Ayşe Nazlı’nın son halini görenler şaşırıyor. 4 ay yuvada kaldıktan sonra şarkıcı Nilüfer Yumlu tarafından evlatlık edinilen Ayşe Nazlı artık 23 yaşında. 

640Xauto

Ayşe Nazlı İngiltere’de Psikoloji Okuyor 

Sosyal medyada sık sık kızı Ayşe Nazlı ile paylaşımlarda bulunan şarkıcı Nilüfer Yumlu son olarak kızının yeni yaşını birlikte çekildikleri kare ile kutlamıştı. Nilüfer, kızı Ayşe Nazlı ile çekilen karesini paylaşıp, “Canımın, biriciğimin doğum günü bugün. Hayat sana hep güzellikler getirsin canımın içi yavrum. Sen hep gül” notunu düşmüştü. 23 yaşındaki Ayşe Nazlı güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Sosyal medyada sık sık kızı Ayşe Nazlı ile paylaşımlarda bulunan şarkıcı Nilüfer Yumlu İngiltere’de psikoloji okuyan kızı Ayşe Nazlı’yı ne kadar özlediğini dile getiriyor. Ayşe Nazlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla kendine hayran bırakıyor. Ayşe Nazlı, duru güzelliğiyle ilgi odağı olamayı başarıyor. 

Asgari ücretin mazotuna yetmeyeceğini söyleyen manken muhtar adayı adaylıktan çekildiğini böyle duyurdu! Asgari ücretin mazotuna yetmeyeceğini söyleyen manken muhtar adayı adaylıktan çekildiğini böyle duyurdu!

Niluferin Kizi Ayse Nazlinin Babasi Kim

Nilüfer Kimdir? 

Nilüfer Yumlu ya da bilinen adıyla Nilüfer, Türk şarkıcı, söz yazarı ve yapımcıdır. 1970’li yılların başından itibaren Türk pop müziğinin önde gelen yorumcularından biri oldu. 1972 yılında yayımladığı ilk 45’liğinin ardından, 1973’te “Dünya Dönüyor” ile asıl çıkışını yakaladı. "Dünya Dönüyor"un yanı sıra, 70’ler boyunca yayımladığı “Göreceksin Kendini”, “Başıma Gelenler”, “Boşver”, “Kim Arar Seni” gibi şarkılar Türk pop müziği klasikleri arasına girdi. 1978’de Eurovision’a katılmasının ardından 80’lerin başında müzikte etkisini hissettiren arabesk akımına kapıldı. Nilüfer '84 albümünde “Kar Taneleri” şarkısını söylediği ve 90’ların sonuna kadar birlikte çalıştığı Kayahan müzik kariyerinde önemli bir yer tuttu. 

Nilüfer, 80’ler ve 90’ların ilk yarısına kadar büyük satış yakalayan pek çok albümün ardından, zirvesini Nilüfer’le albümüyle yaşadı. Pek çok müzisyenle çalıştığı bu albüm, “Mavilim”, “Çok Uzaklarda”, “Namussuz Akşamlar” gibi hitlerin de etkisiyle 750 bin sattı. Nilüfer, son yıllarda rap müziğin öne çıktığını belirten sanatçı, “Pop geride kaldı ama hiçbir zaman bitmez” demişti. 

Nilüfer’in Müzikal Serüveni 

Türk pop müziğinin önde gelen yorumcularından biri olan Nilüfer, 1970’li yıllardan bu yana pek çok hit şarkıya imza attı. 2011’de yeni nesil rock müzik grup ve şarkıcılarıyla birlikte seslendirdiği 12 Düet albümü oldukça iyi tepkiler topladı. Bunun ardından bir devam albümü daha olan 13 Düet albümü geldi. Şarkıcı 2015 yılında DMC etiketiyle yayınlanan “Kendi Cennetim” albümünü piyasaya sürdü. 

İlk Yılları 

31 Mayıs 1955 tarihinde İstanbul’un Cihangir semtinde doğdu ve orada büyüdü. Babası Cemil Bey’in üçüncü evliliği Lütfiye Hanım’dan tek kızı olup babasının önceki evliliklerinden Orhan, Tevfik ve Gülsevin adlı kardeşleri vardır. 

3 yaşında astıma yakalandı. Babasının piyano çalıp annesinin Türk sanat müziği şarkıları söylediği bir evde müzikle iç içe bir çocukluk geçirdi. Firuzağa İlkokulunda eğitim gören Nilüfer, 11 yaşındayken İtalyan Ortaokulunu kazandığı yıl babası hayatını kaybetti. 

1970 yılında henüz öğrenciyken, “Sensiz Yıllarda” adlı şarkıyla katıldığı Altın Ses Yarışması’nı kazandı. Yarışmada Serpil Barlas ikinci oldu. 1972 yılında “Kalbim Bir Pusula” adlı ilk 45’liğini çıkardıktan sonra, 1973’te “Dünya Dönüyor” 45’liği ile asıl çıkışını yakaladı. İlk sahne deneyimini, İzmir Fuarı’nda Zeki Müren’in assolist olduğu kadroda çıkarak yaşadı. 

70’lerin Hitleri 

"Dünya Dönüyor"un da yer aldığı ilk albümü "Nilüfer '74"teki “Göreceksin Kendini”, “Aldanırım Sana” ve “Başıma Gelenler” gibi şarkılar Türk Pop Müzik tarihinde unutulmaz klasikler arasına girdi. 1975’te, Alman yapımcılardan gelen plak teklifini kabul ederek “Miss Nilüfer” ve “Ali” adlı 45’lik plakları yaptı. Aynı yıl “Oh Ya”, 1976’da “Of Aman Aman” ve 1977’de “Kim Arar Seni” adlı 45’likleri çıkarttı. 

Grup Nazar ile 1978 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’ne katılan sanatçı, “Sevince” şarkısıyla Türkiye’yi Paris’te yapılan 1978 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmiş; “Sevince”, aldığı 2 puanla yarışmanın 18’incisi olmuştur. 

Aynı yıl, “Müzik” ve “15 Şarkı” uzunçalarlarını yayınladı. “Nilüfer '79” sanatçının 80’li yıllardaki müzikal değişiminin ilk işareti niteliğindedir. 

80’lerin ve 90’ların Zirvesi 

“Nilüfer '80” ve “Sensiz Olmaz” adlı albümlerini, “Nilüfer '84” adlı albüm izlemiş olup albümün hitleri arasında “Varsa Söyle”, “Dönsen Bile”, “Kar Taneleri” gibi unutulmaz şarkılar da vardı. Bu albümle birlikte Nilüfer, Kayahan bestelerine albümlerinde yer vermeye başladı. Bir Selam Yeter adlı albümünü 1985 yılında çıkardı. Bu albümün en büyük özelliği sözü-müziği kendisine ait ilk şarkı olan "Erkekler Ağlamaz"ı da içermesiydi. 1986 yılında Kayahan bestesi “Geceler” ile Akdeniz Şarkı Yarışması’nda birincilik ödülü almayı başaran sanatçı, ertesi sene 1987 yılında ününü pekiştiren ve onu dünyaya tanıtan “Geceler” adlı albümünü yaptı. Sanatçı bu albümünde, daha önce başka sanatçılar tarafından seslendirilmiş olan pop şarkılarını ve “Geceler” adlı hitini seslendirdi. Bu albümü, 1988’de Esmer Günler adlı albüm izledi. 

1990’da “Sen Mühimsin” adlı albümünü yayınlayan sanatçı, böylelikle 90’lı yılların dinleyicileriyle buluşmuş oldu. Haziran 1992’de çıkan Yine Yeni Yeniden adlı albümde yer alan “Şov Yapma”, “Yeniden Sev”, “Haram Geceler”, “Kavak Yelleri” gibi birçok şarkı hit oldu ve bu albüm bir milyondan fazla satış yaparak tüm zamanların en çok satan albümleri arasındaki yerini aldı. Nilüfer, bu albümde Kayahan, Adnan Ergil, Onno Tunç gibi dönemin önde gelen söz yazarı ve bestecileriyle çalıştı. Bu albümü 1994’te Ne Masal Ne Rüya adlı albüm izledi. Bu albümün hitleri arasında “Eğrisi Doğrusu”, “Son Perde”, “Sevgi Tam Olmalı” gibi parçalar yer alırken aynı zamanda Bosnalı çocuklar için hazırlanan “Bosna’da Bıraktım Kalbimi” adlı şarkı da yer aldı. 

1997’de yayınlanmış olan Nilüfer’le adlı albümünde, sözlerinde ve müziğinde Kayahan imzası bulunan “Mavilim” ve “Çok Uzaklarda”, Adnan Ergil imzası bulunan “Unut Gitsin”, Şehrazat imzası bulunan “Namussuz Akşamlar” gibi şarkılar büyük beğeni topladı. Bu albüm, 750 bin satış rakamına ulaşarak sanatçının en çok satan albümlerinden biri oldu. 

2000’lerin ve 2010’ların Albümleri 

Nilüfer, 2000’li yıllarda da müzikal üretimine devam etti. 2001’de “Nilüfer’le Yeniden” adlı albümünü çıkardı. Bu albümde, sanatçının eski şarkılarının yeni düzenlemeleri yer aldı. 2002’de “Olur mu Olur mu?” adlı albümünü yayınladı. Bu albümde, “Olur mu Olur mu?”, “Yalnızlığımla Başbaşa”, “Yalnız Değilsin” gibi şarkılar öne çıktı. 2004’te “Yeniden Yetmişe” adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albümde, 70’li yılların hit şarkılarını seslendirdi. 2006’da “Nilüfer 2006” adlı albümünü çıkardı. Bu albümde, “Bir Melek Diliyorum”, “Bir Selam Yeter”, “Söz Sevgilim” gibi şarkılar beğeni topladı

Kaynak: HABER MERKEZİ