Merkür’ün Terazi’ye geçmesiyle huzurumuz ve iç dengemiz yerine gelecek, sanatsal konular ve ilhamlar gündemde olacak. Venüs’ün Aslan’dan Başak’a geçmesiyle aşkta kartlar yeniden dağıtılıyor. Bu süreçte mantıklı ve dengeli adımlar atabileceğimiz gibi havai ilişkiler rafa kaldırılıyor.

KOÇ

"Ben" ve "biz" arasındaki dengeyi bulmak son aylarda Koçlar için kolay olmadı. Dolayısıyla, 4 Ekim Çarşamba günü, cilveli Merkür Terazi'ye ve evlilik & ortaklık evinize girerken  (22 Ekim'e kadar) , ilişkilere daha net odaklanacaksınız ve bu da sizi mutlu edecek. 28 Temmuz'da başlayan uzun Başak burcu turu ve sağlık evi olan altıncı evinizde Merkür’ün 15 Eylül'e kadar süren gerilemesi yüzünden, vücudunuzu ve fitness ilkelerinizi tekrar yoluna sokmuş olabilirsiniz.

Artık, hayatınızın güzel yanlarını özel biriyle paylaşmaya hazırsınız.

Diplomatik Terazi burcundaki etkileyici Merkür, işlerin nasıl olmasını istediğinize dair umutlarınızı ifade etmek için mükemmel kelimeleri size temin edecektir.

Bir durumla ilgili kararsızsanız ya da partnerinizin bir plana dahil olmasını bekliyorsanız bu hafta “belki”yi evet ya da hayır durumuna dönüştürebilecek etkiler mevcut! En azından bileceksin!

Pazar günü, Venüs uzun yolculuğunu sonlandırıyor ve bu gezegen aşk hayatınıza bazı gelişmeler getirecek. Romantik Venüs, 5 Haziran'da başlayan uzun bir geçişin ardından tutkulu, dramatik (ve evet, yorucu) Aslan’a veda ediyor.

22 Temmuz'dan 3 Eylül'e kadar olan Venüs gerilemesini ilişkileriniz bozulmadan atlattıysanız, ne mutlu size! Ancak en sağlıklı, en mutlu birliktelikler bile bu dört aylık Aslan burcu döngüsünün yaşattığı tiyatrodan payını aldı.

Normalde, Venüs'ün bir ay boyunca mantıklı ve risksiz Başak burcuna yerleşeceğini duyduğunuzda bu kadar heyecanlanmazsınız, ancak bu haber 8 Ekim Pazar günü tam zamanında geliyor.

Bekâr Koçlar "ayakları yere basan", "pozitif enerjide" , “ özsaygısı yüksek “ gibi üst düzey kriterlere sahiptir. Çünkü iyi bilirsin ki kendine iyi bakan bir partner seçtiğinde, sana iyi davranılma ihtimali katlanarak artar.

Birlikteliği olan Koçlar sağlıklı yaşam serüvenine birlikte çıkabilir. Romantik bir akşam yemeği hazırlarken, bunu az yağlı yapın ve Spartacus'un eski bir sezonunu yeniden izlemeden önce birlikte akşam koşularına çıkın.

Bu Venüs döngüsü, vücudunuza iyi davranmanız için size ilham veriyor. Burcunuz meydan okumayı seviyor ama zevk arayan Venüs acıyı sevmez. Eğlenceli hissettiren bir antrenman bulun; bisiklet sürmek ya da hareketli bir dans dersi gibi rekabet unsuru içeren bir antrenman olsun. Çalma listelerini ve sıralamalarını sık sık değiştirmek iyi gelecektir.

BOĞA

Fitness uygulamanızı açın ve balkabağı çorbası ve tahıl kâselerini ısıtmak için tarifler aramaya başlayın. 4 Ekim Çarşamba günü, Merkür Terazi'ye ve sağlıklı yaşam evinize giriş yaparak 22 Ekim'e kadar hayatınızı "yeşillendirme" arzunuzu körükleyecek. Büyük olasılıkla, hayatı yeniden bir düzene sokmaya fazlasıyla hazırsınız. Merkür, 28 Temmuz'dan bu yana beşinci tutku ve zevk evinizde. 23 Ağustos'tan 15 Eylül'e kadar olan Merkür gerilemesi irade gücünüzü yıprattı.

Hiçbir konuda radikal hamleler yapmanıza gerek yok. Birkaç yeni aktiviteye göz atmak size iyi gelecektir. Yoğun bir antrenmana çıkmaktan çekinmesen de "acı yoksa kazanç da yok" saçmalığı sana göre değil Boğa. Listenize yeterli uyku, sıvı alımı ve stresi azaltmayı eklemeyi unutmayın. Önümüzdeki üç hafta boyunca doktor randevularını alın, bir veya iki masaj planlayın ve havalar soğumaya başladığında en akıllıcası olan koruyucu hekimliğe odaklanın.

8 Ekim Pazar günü ikinci bir gezegen uzun bir geçişi tamamlıyor ve bu kez yöneticiniz Venüs'ten bahsediyoruz. Güzelliğin ve romantizmin kraliçesi, 5 Haziran'dan beri Aslan burcunda ve sizin şefkatli, aile odaklı dördüncü evinizde park edilmiş durumdaydı. Son zamanlarda Boğa, herkes BAZI temel ihtiyaçlar için size güveniyor gibi görünüyor. Venüs 22 Temmuz'dan 3 Eylül'e kadar geri giderken, ilgilenmeniz gereken bazı beklenmedik ev içi meseleleriniz olmuş olabilir. Duygular kesinlikle yükseldi. Umarım bunları işlemenize yardımcı olacak destekleyici insanlar vardır.

Neyse ki Venüs, 8 Ekim Pazar günü Boğalar için çok daha mutlu bir yere taşınıyor. 8 Kasım'a kadar, Başak burcunda ve beşinci şöhret evinizde, flörtler ve yıldız gibi parlamak kaçınılmaz olabilir. Dışarı çıkın ve görünmeye izin verin! (Ve belki gardrobunuzdaki "haute" parçalardan birini giyin!) Kalabalıklara uğramaktan çekinmeyin çünkü önümüzdeki dört hafta boyunca tüm dünya sizin defileniz varmış gibi hissedecek. Sosyal hayatınız ve aşk hayatınız burada Venüs'le kesinlikle bir yükseliş görecek. Adınızı birkaç davet listesine yazdırın ve kültürel uzmanlar arasında hak ettiğiniz yeri hızla geri alın.

İKİZLER

Eğer göz kamaştırıcı tarafınız uykudaysa, uyanın İkizler! 4 Ekim Çarşamba günü, kozmik şampiyonunuz Merkür Terazi'ye ve kendini ifade etme ve romantizmle ilgili beşinci evinize doğru ilerlerken yüksek bir alarm çalıyor. Geçtiğimiz iki ay boyunca (28 Temmuz'dan bu yana), Merkür'ün uzun süre Başak burcunda gezinmesi ev ve kişisel konulara odaklanmanızı sağladı. Çatınızın altında veya ailenizle olan meseleler, 23 Ağustos - 15 Eylül arasındaki gerileme sırasında özellikle inişli çıkışlı olabilir.

İşyerinde veya tutkulu bir projede bir engelle karşılaşırsanız, 22 Ekime kadar Merkür’ün Terazi burcunda olması sayesinde bunun üstesinden gelebileceksiniz. Oda arkadaşları ve akrabalarla olan gerginlik dağılmalıdır. Herhangi bir yerde dikkat çekmiyorsanız, gösterişli beşinci şöhret evinizdeki Merkür gezegeni, ilgiyi doğrudan üzerinize çevirebilir. Sunum yapın, performans sergileyin ve poz verin!

Beşinci ev romantizmi yönettiğinden, arsız Merkür'ün Terazi'deki turu sizi tam bir flörtöz haline getirebilir. Yabancılarla konuşmak İkizler burcunun uzmanlık alanıdır. Onları yönlendirmek de öyle. Adil fikirli Terazi de işin içindeyken, niyetlerinizi veya en azından sınırlamalarınızı, örneğin biriyle ciddi bir şekilde çıkmaya başladıysanız üç hafta içinde taşınacak olmanız konusunda açık olmak en iyisidir. Eğer aşmayı düşünmediğiniz bariz çizgiler varsa onlara saygı gösterin. Heyecan duymanın yeni yollarını bulacağınızdan eminiz!

YENGEÇ

Yengeç burcu açısından rahat bir sezon için hiçbir zaman çok erken değildir. Sosyal üçüncü evinizi harekete geçiren iki hareketli ayın ardından Merkür, 4 Ekim Çarşamba günü Terazi burcuna girmek için geliyor. İletişim gezegeni 22 Ekim'e kadar samimi, ailevi dördüncü evinize yerleşirken, evinizdeki gerçek VIP'lere zaman ayırın. Hayatta en yakınlarınız; en eski ve en sevgili arkadaşlarınız ve DNA'nızı paylaşan insanlar. En yakınlarınız için film geceleri ve ev yapımı yemekler yerine onlarla bazı eğlenceli aktivitelere veya etkinliklere katılabilirsiniz.

Yaşam alanınızı daha konforlu ve işlevsel hale getirmek için bu Merkür döngüsünü kullanın. Depolama alanınızı yeniden düzenleyin, muhteşem bir sofra manzarası yaratın ve belki de serin havalarda lezzetli yemekler için yeni bir döküm tencere alın. Sosyal Merkür, ilgi alanlarınızı paylaşan insanlarla basit bir şekilde bağlantı kurmanız için bir yemek pişirme, pasta yapma veya kitap kulübüne katılmanıza ilham verebilir.

ASLAN

Her neredeysen çık gel! 4 Ekim Çarşamba günü, etkileyici Merkür, iki aylık uzun bir ziyaretin ardından güvenlik odaklı ikinci evinizden ayrılıyor. 28 Temmuz'dan bu yana işinize aşırı odaklanmış veya bütçenizi tekrar rayına oturtmak için birçok fedakarlık yapmış olabilirsiniz. (Ve 23 Ağustos'tan 3 Eylül'e kadar olan gerileme mali durumunuz için pek de iyi olmadı.) Çarşamba gününden itibaren coşkulu Merkür'ün sosyal Terazi'ye ve etkileyici üçüncü evinize ilerlemesiyle süper ikna edici rolünüzün tadını çıkarın. Eğlenceli aktiviteler, film geceleri ve tabii ki konserler, partiler ve canlı müzik sizin için var olacak! 

Sosyal bir kelebek gibi uçun, ancak hangi bir bahçeye konacağınız konusunda kendinizi baskı altında hissetmeyin. Kaprisli Merkür buradayken, ömür boyu üyelik için imza atmaktansa amatörce uğraşmayı tercih edeceksiniz. İletişim evinizde, haberci gezegeni size gevezelik ve ikna gücü verir. Kimse senin dizginlerini çekmiyor Leo, bu yüzden kendi ateşli retoriğine kapılmadığından emin ol.

BAŞAK

İktidardaki vekiliniz Merkür, 4 Ekim Çarşamba günü hareket halinde ve bu büyük bir rahatlama. Başak burcundaki motorlarını iki ay çalıştırdıktan sonra (23 Ağustos'tan 15 Eylül'e kadar programdaki gerileme dahil), haberci gezegen 22 Ekim'e kadar Terazi'ye ve pragmatik, üretken ikinci evinize yöneliyor. Faturaları ödemek ve çalışma programınızı düzenlemek gibi konularda şanslısınız.

Tabi ki, bu uzun zamandır yaşadığınız en eğlenceli süreç olmayabilir ama bir Başak burcu olarak, işleriniz yolunda gittiğinde sizden mutlu olmaz. Bu üç haftalık geçiş sırasında dikkatinizi dağıtacak unsurları eleyebilecek ve yüksek öncelikli öğelerinize odaklanabileceksiniz. Bütçenizi dengelemek, sosyalleşmeyi biraz azaltmayı gerektirse bile, başlamak için iyi bir noktadır. Ancak mesele, tek başına ilerlemek değil. Para alanınızdaki Yaratıcı Merkür, yaratıcı, gelir getirici fikirleri tetikleyebilir ve sizi, bunlarda rol oynayabilecek işbirlikçilere ve müşterilere yönlendirebilir.

TERAZİ

Doğum gününüz yavaş başladıysa, 4 Ekim Çarşamba günü kemerlerinizi bağlamak isteyebilirsiniz. İki ay boyunca Başak burcunda ve on ikinci evinizde zorlukla ilerledikten sonra, sosyal Merkür 22 Ekim'e kadar burcunuza enerji verecek. Zihinsel ve fiziksel olarak yaratıcı enerjinizi harekete geçirebilirsiniz. Dahiyane fikirler ve işbirliği fırsatları yağacak, havadan sudan konuşmaya pek vaktiniz olmayacak. Görevde olan bir Terazi burcusunuz, o yüzden hedefinizi bitiş çizgisine dikin ve gaza basın.

Kendinizi yenilemeye hazır mısınız? Haberci gezegen ilk kimlik evinizde bu yüzden, giyinmenin ve kendinizi ifade etmenin yeni yollarını deneyin. Merkür düşünceyi ve konuşmayı yönettiği için bu, dil ve iletişim becerilerinizi kullanmak için özellikle iyi bir zamandır. Davetler konusunda endişelenmeyin ve kurumsal jargondan kaçının. Yürekten konuşun ve daha "merhaba" demeden bile kurumsal jargon kullananları eleyin.

AKREP

Hollywood yazar grevinin yarattığı boşluğu doldurmaya çalışıyor ancak 4 Ekim Çarşamba gününden itibaren hayal gücünüz "senaryolu diziler" kategorisindeki eksik olan her yeri dolduracak kadar aktif olacak. Bunun için Terazi burcuna ve rüya gibi on ikinci evinizin tavşan deliğine dalan haberci Merkür'e teşekkür edebilirsiniz. "Hafif" bir günde, derin düşünürsün Akrep (bazen kendi başına bir gizem bile olursun). Bu, yüzeysel hiçbir şeyden memnun olmayan insanlara yönelik yoğun çekiciliğinizin bir parçası. 22 Ekim'e kadar yaratıcı yaşamınız zengin olacak. Henüz pratik uygulama hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile her fantastik fikri kaydedin.

Merkür 28 Temmuz'dan bu yana Başak burcunda uzun bir yolculuk yaparken (23 Ağustos'tan 15 Eylül'e kadar kafa karıştırıcı bir gerileme de dahil), takım ruhuna sahip on birinci eviniz onun hedefindeydi. İnsanlarla geçirdiğiniz zamanı henüz doldurmadınız mı? Yalnızlığa çekilin (haftada en az birkaç gece) ve on ikinci evdeki Merkür'ün düşünceli, dinlendirici enerjisinin tadını çıkarın. 22 Ekim'de hareketli gezegen burcunuza girdiğinde pek fazla sessiz anınız olmayacak. Fırsatınız varken biraz huzurun tadını çıkarın!

YAY

4 Ekim Çarşamba gününden itibaren aklınızda "çalışmak" dışında başka şeyler de olacak. O gün, haberci Merkür, 22 Ekim'e kadar Terazi'ye ve ekip çalışması ve teknolojiyle ilgili on birinci evinize girecek. Başak burcunda ve kariyer bölgenizde 28 Temmuz'da başlayan hiperaktif yürüyüş; 23 Ağustos'tan 15 Eylül'e kadar gerileme nedeniyle ekstra uzun bir yolculuk oldu. Bazı Yaylar, tatil yapan iş arkadaşları için ekstra çalışmış olabilir. Artık başkalarının SİZİN yardımınıza gelmesine izin verme zamanı. Topluluk ruhuna sahip on birinci evinizde iletişim gezegeni varken, çalışmayı sosyalleşmeyle harmanlayabilir veya birkaç havalı iş arkadaşınızla samimi olabilirsiniz.

Profesyonel ipucu: Yay Rüya Takımına üye alırken yavaş ve seçici ol. HERHANGİ bir ortak girişimin başarılı olması için doğru ve nitelikli kişilerle bağlantı kurmanız gerekir. Merkür tetik parmağınızı kullanarak sizi hızlandırabilir ancak arka plan kontrolleri ve referansları takip etmek için zaman ayırın. Birlikte dünyaya hakim olmak için yola çıkmadan önce, emin olmak için küçük ölçekli bir projeyle suları test edin.

OĞLAK

4 Ekim Çarşamba gününden itibaren, işinize odaklanacaksınız ve belki de es veremeyecek kadar meşgul olacaksınız. Zeki Merkür, 22 Ekim'e kadar Terazi'ye ve profesyonel hırs ve başarının evi olan onuncu evinize doğru ilerlerken, rekabetçi ruhunuz alevleniyor!

Kariyer basamaklarını tırmanmak, işte “başarılı olucam” diye yırtınmaktan daha fazlasını içerir. Sosyal Terazi onuncu evinizi yönetirken, bunun aynı zamanda kimi tanıdığınızla ve ilişkilerinizin ne kadar güçlü olduğuyla da ilgili olduğunu biliyorsunuz. Sosyalleşmek ağ kurmak için bir bonus fırsatı sunuyorsa, kesinlikle tanışma konuşmanızın provasını yaparak ortaya çıkın. Onuncu ev ilahi erilin alanı olduğundan, erkekler önümüzdeki birkaç hafta içinde "dünya melekleri" olarak görünebilirler. Eğer desteğe ihtiyacınız varsa çevrenizdeki yardımsever ve etkili adamlardan bazılarına ulaşın.

KOVA

Zihnini boşalt! Bu Kova burcuna sık sık söylememiz gereken bir şey değil. Ancak zihinsel Merkür, 28 Temmuz'da Başak burcuna ve yoğun sekizinci evinize girdiğinden beri, derin düşüncelere dalmaya özellikle yatkınsınız. (Ve 23 Ağustos'tan 15 Eylül'e kadar gerilemenin sıkışmış enerjisinden bahsetmeyelim bile…) Ancak bu 4 Ekim Çarşamba günü, Merkür neşeli Terazi'ye geçerek sizi bu rutinden kurtaracak ve iyimserliğinizi geri getirecek.

Sorunlar ortadan kaybolmayacak olsa da bakış açınız muhtemelen değişecek. 22 Ekim'e kadar mizah anlayışınız ve maceracı ruhunuz tarafından yönlendirileceksiniz. Bu, diğer eyaletlerdeki veya ülkelerdeki arkadaşlarınızla yeniden ilişki kurmak için harika bir zamandır. WhatsApp uyarılarınızı açık tutun çünkü size birdenbire kimin yazacağını asla bilemezsiniz. Zihniniz yeni ilhamlara ve bilgilere aç olacak, bu nedenle bir yabancı dil kursuna kaydolun veya sizi daha yüksek maaşa yükseltebilecek bir sertifika programına başvurun.

BALIK

Burada GERÇEKTEN neler oluyor Balık? 4 Ekim Çarşamba, meraklı Merkür'ün Terazi'ye  geçmesiyle ve sırlar, gizemler ve mahremiyetle dolu sekizinci evinize derinlemesine dalmasıyla birkaç haftalık keşif gezisine başlıyorsunuz! Gizemin dibine inene kadar tatmin olmayacaksınız. Tarot kartları veya astroloji gibi bir tür metafizik veya ezoterik çalışmayı takip edebilirsiniz. İnsanların titreşimlerine, vücut diline ve başkalarının tesadüf olarak yazdığı eşzamanlılıklara daha fazla dikkat ederek sezgilerinizi uğultu halinde tutun. (Ayarlanmış tabelanız daha iyisini bilir!)

Haberci gezegeninin bu baştan çıkarıcı bölgeye park etmesiyle çekiciliğiniz artacak. Bekarsanız, ruh düzeyinde (veya buna ne demek isterseniz onu adlandırmak) birleşmeden önce birini tanımak için güzel zamanınızı ayırın.

Sevgiliniz varsa? Daha fazla "sadece ikimiz" zamanı planlayın. Bunu romantik bir ortamda, tercihen güneş battıktan sonra yaparsanız bonus puan kazanırsınız.

Çift balonuna bir başka çağrı, 8 Ekim Pazar günü, şehvetli Venüs'ün Başak burcuna ve 8 Kasım'a kadar ilişki bölgenize geçmesiyle geliyor. Venüs, 5 Haziran'dan bu yana sade altıncı evinizde (Aslan) kürek çektiği için bu değişim memnuniyetle karşılanıyor. 22 Temmuz'dan 3 Eylül'e kadar olan gerileme nedeniyle ekstra uzun bir süreydi. O zamandan bu yana, vücudunuzla başka şeyler yapmaktan ziyade biraz tedbirli ve sağlıklı olmaya odaklanmış hissedebilirsiniz.

Venüs Pazar gününden 8 Kasım'a kadar yedinci evinizin yanından geçerken "birini" bulma ihtimaliniz katlanarak artıyor. Evet, hâlâ bir ayrılıktan kaynaklanan yaralı duyguları besliyor olsanız veya iki gün önce eski sevgilinize odaklanmamak için bir randevuya çıkmaya karar vermiş olsanız bile. Cupid'in zamanlaması nadiren uygundur ve ya/veya olması gerekmez. Kimse yeni bir aşkın sizi iyileştiremeyeceğini söyleyemez!  Kendinizi biraz romantizme bırakın. Sınırlara sahip olmak iyidir, ancak kendinizi "güvende" tutmak için kurallar koymak, özel birini kaçırmak anlamına da gelebilir.